ایتالیا 6 مولداوی 0

ایتالیا 6 مولداوی 0

ایتالیا 6 مولداوی 0

ایتالیا با پیروزی 6-0 در بازی دوستانه مقابل مولداوی در فلورانس برای مسابقات بعدی لیگ ملت ها آماده شد . فرانچسکو کاپوتو در اولین بازی خود برای ایتالیا گلزنی کرد ؛ این در حالی بود که شاگردان روبرتو مانچینی روند شکست ناپذیری خود را به 17 مسابقه رساندند واین پیروزی قاطعانه 6-0 مقابل مولداوی را در استادیوم آرتمیو فرانچی ثبت کردند .

ایتالیا برای سومین بار در تاریخ خود پنج گل در 45 دقیقه ابتدایی به ثبت رساند !

روبرتو مانچینی 15 بازی از 22 بازی که مربی ایتالیا بوده است را پیروز شده ، یعنی رکورد 68 درصدی را بجای گذاشته است . بعد از اینکه سالواتوره سیرویگو مهار خوبی مقابل شوت یون نیکلاسکو انجام داد ، کریستانته با یک ضربه سر دروازه را باز کرد. سپس کاپوتو با یک حرکت زیبا از بیراگی و ساختن موقعیت خوب برای او توانست توپ را وارد دروازه بکند .

سپس الشراوی با تاثیر روی توپ و برخورد توپ با مدافع مولداوی منجر به گل بخودی شد و نتیجه سه بر صفر شد. کاپیتان الشراوی توانست قبل از پایان نیمه اول دو گل را وارد دروازه حریف کند و تا پایان نیمه اول نتیجه پنج بر صفر شود . اما در نیمه دوم این براردی بود که تک گل این نیمه را با یک شوت از راه دور به ثمر رساند .

چگونه می توان با وجود تغییرات زیاد باز هم پیروز شد ؟ مانچینی قبل از بازی به اهمیت مالکیت توپ و چرخاندن آن در زمین حریف اشاره داشت. علی رغم استفاده از ترکیب کاملاً جدید ، ایتالیا در برابر مولداوی نگون بخت رحم نداشت همانطور که در 17 بازی اخیر خود 14 پیروزی و 3 تساوی کسب کرد. آن ها 70 درصد توپ و میدان را در اختیار داشتند و در مجموع 19 شوت را به سمت دروازه حریف زدند که 12 تای آن ها در نیمه اول بود .

فرصت طلبی کاپوتو

کاپوتو در این فصل از سری آ موفق به زدن 3 گل شده است و عملکرد خوب او در فصل گذشته موجب شد تا در 33 سالگی به تیم ملی دعوت شود. او در نیمه اول با پاس بیراگی توانست با استفاده از قدرت گلزنی اش این موقعیت را به گل تبدیل کند .

مطالب مرتبط

دوباره تساوی اینبار مقابل هلند 2020
دوباره تساوی اینبار مقابل هلند 2020
تیم ملی ایتالیا
نگاهی به بازی ایتالیا مقابل هلند
نگاهی به بازی ایتالیا مقابل هلند
تیم ملی ایتالیا
پیروزی ایتالیا مقابل هلند
پیروزی ایتالیا مقابل هلند
تیم ملی ایتالیا