تقابل رونالدو و مسی

تقابل رونالدو و مسی

تقابل رونالدو و مسی

عملکرد رونالدو و مسی در لیگ قهرمانان مقابل یکدیگر

رونالدو و مسی بار دیگر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان در گروه G با یکدیگر روبرو می شوند. دینامیوکیف و فرانکواروسی هم در این گروه حضور دارند ولی تمام نگاه ها به یوونتوس و بارسلونا خواهد بود. رونالدو و مسی از سال ۲۰۱۸ و پس از جدایی رونالدو از رئال مادرید تاکنون با یکدیگر روبرو نشده بودند و برای یادآوری روبرو شدن این دو در لیگ قهرمانان اروپا باید بسیار به عقب برگشت.

در مجموع با در نظر گرفتن زمانی که رونالدو در منچستر یونایتد بوده آن ها در لیگ قهرمانان ۵ بار روبرو شده اند ، چه کسی در این رقابت موفق تر بوده ؟

سال ۲۰۰۸ بارسلونا صفر منچستر یونایتد صفر

این دو ابر ستاره اولین بار در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان با یکدیگر روبرو شدند. رونالدو در دقیقه ۳ بازی یک ضربه پنالتی را از دست داد. آن ها در آن بازی گلی به ثمر نرساندند ولی به نقل از BBC تا زمان تعویضش در دقیقه ۶۲ نمایشی استثنایی داشت. در آن بازی بارسلونا فوتبالی مالکانه ارائه داد و مسی قلب تپنده بارسلونا بود.

چه کسی بهتر بود ؟ مسی

۲۹ آپریل ۲۰۰۸ منچستر یونایتد ۱ بارسلونا صفر

در سال ۲۰۰۸ منچستر یونایتد با استفاده از جادوی پل اسکولز به فینال لیگ قهرمانان راه یافت. او شوتی مانند موشک از ۲۵ متری روانه دروازه بارسلونا نمود و این گل همیشه در ذهن هواداران منچستر یونایتد باقی خواهد ماند.

ولی فارغ از این شوت نمایش مسی باز هم بینظیر بود و نفوذهای او دفاع منچستر یونایتد را بسیار اذیت کرد. او در این بازی اسکولز افسانه ای را حسابی اذیت کرد. رونالدو در تیم برنده حضور داشت ولی کار خاصی انجام نداد و مسی باز هم توسط BBC به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

چه کسی بهتر بود ؟ مسی

۲۷ می ۲۰۰۹ بارسلونا ۲ منچستر یونایتد صفر

آخرین بازی رونالدو با لباس منچستر یونایتد همراه با شکست ۲ بر صفر برابر بارسلونا در فینال چمپیونزلیگ در رم بود. منچستر یونایتد در ۱۰ دقیقه ابتدایی تیم برتر بود و رونالدو یک تهدید حساب می شد. ولی پس از گل ساموئل اتوئو همه چیز تغییر کرد و مسی در کنار ژاوی موثر ترین بازیکنان بارسلونا بودند ، مسی گل دوم بارسلونا را هم به ثمر رساند و از دید هواداران به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

چه کسی بهتر بود ؟ مسی

۲۷ آپریل ۲۰۱۱ ، رئال مادرید صفر بارسلونا ۲

مسی در بازی اول نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازی هنرمندانه ای به نماش گذاشت ، رئال شب بدی را سپری کرد ، اخراج په ‌په و مورینیو ، مسی ۲ گل به ثمر رساند و بارسلونا را به فینال لیگ قهرمانان فرستاد. گل او در آن بازی که چندین بازبکن رئال را پشت سر گذاشت یکی از زیباترین گل های تاریخ لیگ قهرمانان است.

چه کسی بهتر بود ؟ مسی

۳ می ۲۰۱۱ بارسلونا ۱ رئال مادرید ۱

مسی و رونالدو ۹۰ دقیقه بازی کردند ولی هیچ کدام گلی نزدند پدرو و مارسلو در این بازی گل ها را به ثمر رساندند و بارسلونا با این تساوی به فینال لیگ قهرمانان راه پیدا کرد. مسی و رونالدو هر دو نمایشی خوب و پایاپای نشان دادند.

چه کسی بهتر بود ؟ برابر

خب ، وقتی پای لیگ قهرمانان در میان بوده برتری با مسی بوده. ولی ممکن است در مسابقات گروهی امسال وضعیت عوض شود ! می توانید مطمئن باشید که رونالدو برای عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان تمام تلاشش را خواهد کرد که اینبار مسی را شکست دهد‌ و بهتر است علیه او شرط بندی نکنید .

مطالب مرتبط

یوونتوس 2 لیون 1
یوونتوس 2 لیون 1
لیگ قهرمانان
پیش بازی یوونتوس لیون
پیش بازی یوونتوس لیون
لیگ قهرمانان