یوونتوس سردرگم مغلوب ناپولی منظم شد
یوونتوس-سردرگم-مغلوب-ناپولی-منظم-شد

ناپولی 2 یوونتوس 1

بگذارید با یک خبر خوب شروع کنم : ۳۰۰۰ روز از آخرین روزی که اینتر جام برده گذشت . یوونتوس پس از یکی از بهترین بازی هایش یکی از بدترین بازی ها را به نمایش گذاشت.

بگذارید یک خبر بد هم بدهم : یوونتوس یکشنبه با نتیجه ۲ بر ۱ از ناپولی شکست خورد ، از آن بدتر که بجز پاس بنتانکور و کل رونالدو ناپولی کلا بازی را از کنترل یووه خارج کرده بود‌.

راحت بگویم ، از سوت شروع بازی یوونتوس نشان داد که این بازی برایش دردسر می شود . تیم کاملا خارج از فرم بود. بلیز ماتویدی که احتمالا بدترین بازیکن یووه بود بی هدف به سمت مرکز و سمت راست حرکت می کرد. پائولو دیبالا به حاشیه رانده شده بود‌ هیگوائین و رونالدو کاملا مهار شده بودند. پیانیچ و بنتانکور انتخاب های خیلی کمی بجز پاس رو به عقب داشتند ، همین و همین !

خارج از اینکه ما چه حسی داریم این بازی باعث افزایش اعتبار ناپولی شد . تیم گتوزو بدون چند تن از ستارگانش بازی را برای یوونتوس تبدیل به جهنم کرده بود و کاری کرد که معمولا یوونتوس با بقیه تیم ها می کند و باعث می شود که برتری موجب اشتباه حیاتی و به ثمر رسیدن گل شود .

زمانی که توپ در سمت چپ به متویدی می رسید با خودمان می گفتیم ببین چه فضایی در اختیار دیبالا قرار دارد و می تواند موقعیت گلزنی داشته باشد ولی متاسفانه متویدی برنامه دیگری داشت !

ماتویدی سردرگم نشان داد که چرا اغلب اوقات هواداران به حضور ثابت او معترضند .

نه تنها پاس را به دیبالا نرساند که بلکه یک سانتر بی دقت به وسط زمین فرستاد و ناپولی توپ را گرفت و ضد حمله زد . این اشتباه اول بود ! اشتباه دوم این بود که شزنی به جای جمع کردن شوت نه چندان محکم اینسینیه آن را فقط مهار کرد ، هرچند کار راحت تری است که فقط توپ را دور کنید ولی جمع کردن اینگونه توپ ها برای این دروازه بان لهستانی معمولا کار آسانی بوده ، ولی شزنی نه تنها توپ را جمع نکرد که آن را جلوی پیتر زیلنسکی انداخت که از کمند کوادرادو فرار کرده بود و گل اول را به ثمر رساند .

گل دوم زمانی به ثمر رسید که انگار یوونتوس شکست را پذیرفته بود ، حتی با وجود گلی که رونالدو چند دقیقه بعد به ثمر رساند .

آرکادیوژ میلیک یک توپ را به فضای بین شزنی و ساندرو فرستاد و خوزه کالیخون روی توپ اثر گذاشت و آنرا به وسط محوطه جریمه فرستاد و مرد ناپلی بدون اشتباه با یک ضربه والی دروازه یوونتوس را برای بار دوم باز کرد‌. این باخت به دلایل مختلف درد و رنجش زیادی داشت ، مخصوصا برای ساری و هیگوائین که در مقابل تیم قبلیشان شکست خوردند و برای کل تیم در مجموع که نتوانست از توقف اینتر و لاتزیو بهره ببرد. این شکست به معنی وضعیت حاد نمی باشد ولی یک زنگ خطر بود.

ناپولی خوب کار کرد ولی یوونتوس سردرگم و بی برنامه ظاهر شد. هیچ عطشی برای پیروزی وجود نداشت و اگر بیانکونری بخواهد در لیگ قهرمانان ، کوپا ایتالیا و حتی سری آ به قهرمانی برسد باید این روند را اصلاح کند و انگیزه داشته باشد.

آنالیز سرمربی

حتی یک شخص غیر حرفه ای هم می توانست تشخیص دهد که یوونتوس در یک سوم تهاجمی اش بدون برنامه بود. در نظر داشته باشید که کالیدو کولیبالی هم بخاطر مصدومیت در بازی نبود و تنها گل یووه هم روی یک پاس بلند توسط بنتانکور به رونالدو به ثمر رسید نه ساریبال و این نشان عدم ثبات است.

در مورد اینکه ساری برای اصلاح بی برنامگی در هجوم برنامه ای دارد اشتباه می کردم . فکر می کردم که رونالدو و دیبالا جادویی رو می کنند ولی در مورد آن ها هم اشتباه می کردم. یک هفته پس از نمایش درخشان ربیوت-پیانیچ-بنتانکور در خط میانی ساری تصمیم گرفت که ماتویدی را به ترکیب بازگرداند و یوونتوس بهای آن را پرداخت کرد. در گذشته از ماتویدی دفاع می کردم ولی او در ناپل بی روح بود، مدام از پست خود خارج می شد و یک اشتباه بزرگ که موجب ضد حمله منجر به گل شد انجام داد.

بازی های آینده

خدا رو شکر مردان ساری در ۲ هفته آینده وسط هفته بازی ندارند ، ۲ بازی با فیورنتینا در تورین و هلاس ورونا در خارج از خانه دارند و پس از آن دوباره با اضافه شدن بازی های کوپا ایتالیا و پس از آن لیگ قهرمانان در فوریه تقویم آن ها شلوغ می شود . نمی دانم که می توان به صورت مستمر در تمام بازی ها از پیانیچ استفاده کرد یا نه ولی در هر حال این حد فشار روی یک بازیکن غیر عاقلانه است . تیم و ساری هم اکنون ۱ هفته کامل فرصت دارند که به مشکلات هجومی خود در ناپل فکر کنند و آن ها را اصلاح کنند .

اسپال-1-یوونتوس-2
اسپال ۱ یوونتوس ۲
مانند چند هفته گذشته البته یوونتوس...
پیروزی-یووه-و-تهدید-لاتزیو
پیروزی یووه و تهدید لاتزیو
زوج دیبالا-هیگواین یاد آور روزهای...
صدر-نشینی-با-اختلاف-4-امتیازی-نسبت-به-اینتر
صدر نشینی با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به اینتر
نیمه دوم بازی کالیاری و نیمه...
صدر-نشینی-یوونتوس-پس-از-تساوی-اینتر
صدر نشینی یوونتوس پس از تساوی اینتر
ولی با توجه به نمایش نیمه اول...