میرالم پیانیست زیر نظر ساری
میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری

میانگین ۷۵ پاس در هر بازی ، چگونه این بازیکن به عاملی حیاتی در تیم ساری تبدیل شد ؟ زمانی که میرالم پیانیچ در سال ۲۰۱۶ به یوونتوس پیوست یک هافبک میانی بود که خلاقیتش در حال شکفته شدن بود. در ۲ سال آخر خود در رم او به بازیکنی کامل تر تبدیل شد. او می توانست تقریبا همه کار انجام دهد و شکل دهنده حالت کنونی او باشد .

در زمانی که در لیون بازی می کرد در نقش بازیکن آزاد و خلاق در حمایت از مهاجمین بازی می کرد. او معمولا یک هافبک بازی ساز که به بازی عرض می داد بازی می کرد‌ و کمتر پاس های عمقی می فرستاد . با انتقال به جلوروسی در سال ۲۰۱۱ کماکان در همان پست به بازی گرفته می شد و در همان سال اول ۹ پاس گل ایجاد کرد .

در طی زمان پیانیچ به یکی از ۳ هافبک اصلی رم تبدیل شد . دانیله ده روسی جلوی خط دفاعی بازی می کرد و راجا ناینگولان یا کوین استروتمن به عنوان هافبک باکس بازی می کردند و پیانیچ به عنوان هافبک تهاجمی بازی می کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شروع کرد کمی بیشتر در عمق بازی کند‌ .

قدرت او در جایگیری ، توانایی حفظ توپ و اتصال خطوط به همدیگر باعث شد که اسپالتی از او در کنار ده روسی استفاده کند .

میهن پرست ایتالیایی به علت مشکلات بدنی نتوانست کمک زیادی بکند و راجا ناینگولان به یک خط جلوتر منتقل شد. پس از انتقال به تورین پیانیچ در تمامی نقاط هافبک به کار گرفته شد و در تمامی نقاط از خود نمایش خوبی به جا گذاشت ولی با توجه به قدرت تهاجمی و نفوذی کلودیو مارکیزیو و مصدومیت های سامی خدیرا نقش پیانیچ تغییر کرد و در اواخر فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ او به دیکتاتور یوونتوس در پست هافبک دفاعی تبدیل شد . این نقش تا به امروز ادامه داشت ، ولی پیانیچ نقش اصلی در سیستم ساری در یوونتوس می باشد .

همانطور که خیلی ها انتظار داشتند ، پیانیچ به عنوان عمقی ترین (عقبی ترین) هافبک در سیستم ۴۳۳ و ۴۴۲ لوزی ساری بازی می کند .

قابلیتهای او یادآور نقش جورجینیو در تیم های قبلی ساری یعنی چلسی و ناپولی می باشد . پیانیچ توپ را به طرز ماهرانه ای نگه می دارد و به بازیکنان هجومی تر تیم اجازه می دهد در یک سوم هجومی تیم جایگیری کنند . این ها خصوصیاتی است که یک هافبک دفاعی به آن احتیاج دارد . البته برای ساری توانایی حمل توپ در اولویت قرار دارد . بازیکن بوسنیایی با ۵۲۵ پاس بیشترین تعداد پاس را در یوونتوس ارسال کرده و دومین پاسور در کل سری آ می باشد .

میانگین ۷۵ پاس در هر بازی ! جورجینیو در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ زیر نظر ساری میانگین ۹۵ پاس ارسال می کرد .

با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو عقب است ولی در مسیر پیشرفت قرار دارد . پیانیچ کمک کرده که یووه سومین تیم پاسور در سری آ با ۳۷۶۱ پاس باشد که از فاکتورهای مهم در مالکیت تیم ساری بر بازی می باشد . در ناپولی هم او بازیکنانی داشت که در این زمینه طی ۳ سال پیشرفت کردند . در یووه همواره عدم توازن در خط هافبک برقرار بوده و سامی خدیرا و بلیز متویدی هیچگاه در حد پیانیچ ظاهر نشدند و از استعداد کمتری هم برخوردار بودند .

آدرین ربیوت هنوز به آمادگی نرسیده و احتیاج به زمان دارد و تنها پیانیچ و رمزی تاکنون خط هافبک را جمع کرده اند . در بازی با اسپال پیانیچ یک گل میخکوب کننده زد ولی این پایان داستان نبود ، او ۱۱۴ پاس صحیح ارسال کرد و پس از او کوادرادو با ۷۸ پاس قرار داشت و تنها بازیکن دیگری از هافبک که بین ۵ پاسور برتر باشد بلیز متویدی با ۶۷ پاس بود ! جلوی برشیا ۱۱۵ پاس ارسال کرد و دوباره بیشتر از هر بازیکن دیگر و هیچیک از هافبک های دیگر در بین ۵ پاسور برتر نبودند .

و این پستیست که در آن پیانیچ عالی بازی می کند و بقیه هافبک نمایشی ضعیف دارند . این قضیه نشان می دهد چرا یوونتوس به دنبال کریستین اریکسن و ساندرو تونالی می باشد . یوونتوس در حال حاضر با مشکلاتی برای روان کردن سیستم برای بازی خود در عمق مواجه است . ساری ۳ بازیکن تهاجمی خود را با چرخش کریس رونالدو ، پائولو دیبالا و گونزالو هیگوایین به خوبی پیدا کرده و البته مصدومیت داگلاس کاستا از قدرت تهاجمی یوونتوس کاسته. با تمام این احوال یوونتوس صدر جدول سری آ را از آن خود کرده و پیانیچ هم بسیار مقتدر نشان می دهد .

از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...
لیگ-حماسی-ایتالیا
لیگ حماسی ایتالیا
۱۱ بازیکن اصلی اینتر در سطح کلاس...