مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت سوم
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-سوم

فقط بازیهای مهم را بازی میکنم

قسمت اول : کلیک کنید قسمت دوم : کلیک کنید قسمت آخر : کلیک کنید

خبرنگار : مدتیشن تو را به بازیکن بهتری تبدیل کرده است ؟

رونالدو : " باعث میشه آرام بشم و تمرکز و حس امنیت زیادی را برای من به ارمغان میاورد. هر روز مدیتیشن میکنم و بیشتر اوقات روی ریتم تنفسم کار میکنم ، در حین انجام اینکار معمولا در حمام کف و مخصوص خودم هستم. راه های زیادی برای مدیتیشن وجود دارد. "

خبرنگار : فضای ورزشگاه ، هواداران ، داور ، سرمربی و.... اینها مواردی هستند که بتونه باعث بشه یک مهاجم استرس بگیره ؟

رونالدو : " بذارین بهتون بگم که اگر میتوانستم تصمیم بگیرم ، فقط در چند بازی مهم حضور پیدا میکردم و فوتبال بازی میکردم. بازی های ملی و چمپینز لیگ از جمله این بازیها هستند. در چنین بازیهای استرس بوجود میاد ، شرایط محیطی دشوار ، فشار روانی بازی و از این دست مسائل. البته ، باید یک حرفه ایی باشی و هر روز عالی کار کنی تا باعث اقتخار باشگاه و خانوادت بشی و همینطور برای کسانی که برای تو پولی پرداخت کردند ، افتخار آمیز و غرور آفرین باشی ، برای همین همیشه باید بهترین عملکردت را داشته باشی. در دادامه باید بگم بجز موارد بالا ، به حرف مردم و رسانه ها هیچ اهمیتی نمیدم. "

خبرنگار : نکته مهم و کلیدی برای اینکه یک گلزن باشی چیست ؟

رونالدو : " اول از همه استعداد ذاتیه ، بدون استعداد ، نمیتونی کار خاصی انجام بدی. بعد از اون ، استعداد بدون داشتن تلاش و پشتکار بیهوده خواهد بود. هیچ وقت چیزی از آسمان برای شما نخواهد آمد. قطعا بدون تلاش و پشتکارم ، هیچ وقت به اینجایی که هستم نمیرسیدم. "

خبرنگار : مدافعی هست که دوست نداری هیچ وقت باهاش روبرو بشی ؟

رونالدو : " دوست ندارم مقابل تیمهایی که بجای فوتبال بازی کردن ، اتوبوس پارک میکنن بازی کنم ، مثل بازی مقابل لوکوموتیو. به شخصه چنین فوتبالی را قبول ندارم ؛ با ترس به ورزشگاه اودن اشتباه است ، اگر از فوتبال بازی کردن مقابل تیمی میترسید ، اصلا به ورزشگاه نیایید.

انتقاد یا توهینی نکردم ، این نظر شخصی من است. میدونم که هر تیم و مربی شیوه مختلف و خاص خودش را دارد ، اما چطور بدون تلاش کردن و جنگیدن میخواهید پیروز بازی باشید ؟ این چیزیه که در فوتبال و زندگی مثل هم میمونه ، برای چیزی که میخوای باید بجنگی ، به معجزه هیچچ اعتقادی ندارم ، باید بدوی و عرق بریزی تا پیروز بشی."

خبرنگار : بزودی 35 سالت میشه ؛ آیا فشار یا سنگینی برای افزایش سنت حس میکنی ؟

رونالدو : " ( با صدایی آروم ) آره ، و این یکم منو اذیت میکنه. نه فقط من ، بلکه تمام دنیا رشد میکنه و پا به سن میذاره میتونین سالها سالم و سرحال زندگی کنین اما بدن شما به مرور زمان فرسوده میشه و پا به سن میذاره و این تنها موردیه که برای توقف یا به تعویق انداختنش هیچ کاری نمیتوان انجام داد. بعدا میتونین یه پیره جوان باشید ، البته اگر منظورم را از این حرف متوجه بشی. امروزه ، طول عمر و امید به زندگی 82.5 ساله اما اکثر مردم در شروع 65 سالگی ، حافظشون را از دست میدن ، اسم پسرشون را از یاد میبرن و از داروهای مختلفی استفاده میکنن.

بیشتر از بقیه زندگی میکنی اما کیفیت و شادابی زندگیت مثل سابق نخواهد بود ؛ هدف من اینه که هرچه مسن تر میشم ، جوانتر باقی بمونم! رقابت جذابی خواهد بود. آیا میتونین در تیم های بزرگی مثل یوونتوس بازیکنی هم سن و سال من پیدا کنین که در پست من بازی میکنه و کارهایی که من انجام میدم را در طول یک بازی انجام بده ؟ خیلی کار سختیه ؛ خودتونم میدونید. همه میگن بدن ورزیده ایی داری و ورزشکاری ، اما همه چیز به تمرین کردن و شرایط فیزیکی بستگی ندارد. سبک زندگی ، مواد خوراکی ، خواب و سبک تمریناتی که انتخاب میکنی ، همگی اثر گذارند. 70 درصد زندگی من وقف فوتبال شده است. باید باهوش باشین که بتونین جز آخرین بازمانده ها بمونین ، من اسم این روش را ، علم فوتبال گذاشتم.

خبرنگار : منظورت از این حرف اینه که تو نمیتونی در تمام فصول 100 در 100 باشی ؟

رونالدو : " ( به بازیکنان جوانی که در کمپ یوونتوس هستند نگاه میکنه ) در سنین 26-27-28 سالگی ، چند نفر از آنها پتانسیل و استعداد بالایی دارند اما مدام مصدوم میشوند. فکر میکنید این حوادث و

خبرنگار : مصدومیت ها اتفاقی است ؟

رونالدو : " همشون میگن که بد شانس هستند. اما چه چیزی باعث بوجود اومدن بدشانسی میشه ؟ تو زندگی میتونین انتخاب کنین که دنبال افراد خوش شناس باشید یا همراه بدشانس ها. من افراد خوش شانس را انتخاب میکنم. کاری را انجام بدین که واستون شانس بیاره. پروردگار همه چیز را میبند. اگر من چنین دوره ی فوتبالی دارم بخاطر این است که کارهایی را روی نظم و با ترتیب انجام دادم. به مدت 2-3 سال در بالاترین سطح بودن یک موضوع است اما 15-16 سال در بهترین سطح بودن.... فکر میکنین اینا یه خواسته [از مسئولان فوتبالی] باشه یا یه استعداد ؟

بذارین اینطور بهتون بگم : خیلی از مردم درباره فوتبال حرف میزنن آنهم بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از شرایط ، حالات روحی ، شرایط خانوادگی ، دوستان ، باورها ، سرمربی و سایر عوامل بدانند . 

این تمام دنیایی است که من به مدت 15 سال اطراف خودم داشتم. فوتبال خیلی بزرگتر از اینه که بتونین با خواسته خودتون یک نفر را 16 سال تمام کاندید توپ طلا کنید.

تا-40-سالگی-بازی-می-کنم
تا ۴۰ سالگی بازی می کنم
زندگی بسیار سلامت و تمریناتی...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-آخر
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت آخر
هرجا که باشم ، برنده ام . خیلیا...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-دوم
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت دوم
کریستیانو معتقده که در کنار بازیکنان...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-اول
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت اول
همیشه آخرین گلا واسم مهمتر بوده...