مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت دوم
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-دوم

رقابت با مسی باعث شد تا هر دوی ما پیشرفت کرده و بهتر شویم

قسمت اول : کلیک کنید قسمت سوم : کلیک کنید قسمت آخر : کلیک کنید

خبرنگار : وقتی به لالیگا و رئال اومدی ، رقابتت با مسی شروع شد ، این موضوع کمکی بهت کرد ؟

رونالدو : " بسیاری از مردم میگن که رقابت با مسی باعث شد هر دوی ما پیشرفت کنیم. رقابت در اسپانیا کمک کرد که بهتر بشیم و نسبت به گذشته کارآمدتر باشیم ؛ بدون شک این موضوع درسته. در رئال حضور مسی و رقابت با او را بیشتر از زمان حضور در منچستر تجربه کردم ، به همین دلیل اندکی فشار بیشتری روی من بود. از برخی از نقطه نظرات این یک رقابت سالم بود ، ما نماینده باشگاه هایمان ، رئال و بارسا بودیم!

فکر میکنم اخیرا مسی گفته است که دلتنگ حضور من را برای رقابت با او در لالیگا شده است. از طرفی ، انگیزه و تلاش من هیچ ارتباطی با حضور کسی در طرف مقابل نخواهد داشت و میخواهم همیشه در بالاترین نقطه باشم. "

خبرنگار : میتونی بگی چطور به این گلزنی که هستی تبدیل شدی ؟ بخصوص وقتی که پستت را از وینگر راست در منچستر تغییر دادی ؟

رونالدو : " با دقت و زرنگی! اگه کمی باهوش باشید میتونین با نگاه کردن ، بهترین روش و الگو مناسب را پیدا کنید. این کاری بود که در منچستر و در حضور گیگز ، اسکولز ، فن نستلروی و فردیناند انجام دادم.

اگر نتوان از چنین بازیکنان و اسطوره هایی درس گرفت ، نشون میدهد که شخص نادانی هستید. گل زدن تقلید کردن نیست ، باید با هماهنگ کردن خودتون در هر لحظه ، در بهترین موقعیت ، بهترین کار را انجام دهید ؛ این کاری بود که من انجام دادم. استعداد داشتم و بارها مرورش کردم. سر الکس فرگوسن چیزهای زیادی به من آموخت و به من فهماند که پتانسیل گل زدن هم دارم و فوتبال فقط دریبل زدن و پاس دادن نیست.

باور دارم که ضعف خاص و بزرگی درون من وجود نداره و بازیکن کاملی هستم. میتونم با پای چپ ، راست و سرم گلزنی کنم ؛ سریع هستم و قدرت بدنی بالای دارم. اگر چنین خصوصیاتی داشته باشید و بخوبی آنها اخلاق ورزشی ، تغذیه و زندگی سالم داشته باشید ، سخت خواهد بود که بخواهید در ۳۴.۵ سالگی از همه چی دست بکشی و فوتبال را کنار بگذارید. "

رونالدو و مسی

خبرنگار : بخشی از بدنت یا تکنیک خاصی از تو هست که بیش از همه روی آن کار کرده و فشار آورده باشی ؟

رونالدو : " چه از نظر ذهنی و فیزیکی ، روی همه چیز کار میکنم. اگر حتی ایده‌آل ترین نقطه در یک مورد وجود نداشته باشد ، میخواهم بهترین و کاملترین بازیکن در آن زمینه باشم یا حداقل خودم را خیلی به بهترین بودن در آن نزدیک کنم. درون ذهنم هیچ وقت چیز دیگری جز این فکر نکردم. "

خبرنگار : درباره فیزیک و ذهن صحبت کردی ؛ چگونه روی هر دوی این موارد کار میکنی ؟

رونالدو : " خیلی راه ها وجود داره ؛ چند مثال میزنم. در مقابل لوکوموتیو بازی بسیار سختی داشتیم ، تیمی بود که نمیخواستند فوتبال بازی کنند و ترجیح دادند مقابل دروازه اتوبوس پارک کنند. گلزنی خیلی سخت بود ، من نتونستم گل بزنم و بخاطر همین نا امید شده بودم.

این مورد عادیه ، اگر در چنین مواقعی نگران و عصبی نشوید ، نمیتوانید هیچ کاری انجام داده و موفقیتی کسب کنید. مهمتر از همه این بود که تیم در اون بازی پیروز شد. وقتی به رخ رفتیم ، شرایط روحیم کلا عوض شده بود ؛ حتی بعد از بازی با دوستام برای شام به بیرون رفتیم.

ساعت ۴ صبح به خونه برگشتم و قبل از اینکه به رختخواب برم ، درون یک وان با مخلوط آب و یخ دراز کشیدم. ساعت ۱۰ صبح از خواب بلند شدم و صبحانه‌ام را آماده کردم. ساعت ۱۱ صبح به باشگاه رفتم و تمریناتم را شروع کردم ، اگر هر روزچنین نظمی نداشته باشید نمیتوانید به مدت ۱۵ سال در چنین سطحی باقی بمانید. "

خبرنگار : دیشب با ما درباره یوگا و ورزش های آرامش ذهن صحبت ‌کردی ....

رونالدو : " چیزی که امروز هستم بخاطر اینه که توسط افرادی دلسوز و عاشق من هستن و ازشون الهام میگیرم بزرگ شدم و هر روز ازشون یادمیگیرم و از هر کس ، هرچی که بتونم را یاد میگیرم.

۴-۵ سال پیش وقتی پدر شدم متوجه شدم چه اشتباه بزرگی کردم ؛ بچه بودم و از مدرسه خوشم نمیومد و چیزهای که باید از مدرسه یاد نگرفتم. اما بچه هام حداقل باید ۱۰ سال آموزش ببینن و یاد بگیرن. امروز میخوام بیش از پیش یاد بگیرم ، میخوام بیشتر درس بخونم ، کتاب های زیادی بخونم، درباره پزشکی ، یوگا و... مطالب زیادی درباره نظم خوندم و کتابهایی هم درمورد یوگا مطالعه کردم.

حدود ۱۵-۲۰ دقیقه با یوگا مشغول میشم و اثراتش را میبینم. واقعا اثر داره ، هرکسی باید این ورزش را انجام بده ، در سرتا سر دنیا فشار های زیادی هست هرکسی ممکنه استرس بگیره. این کار فوق العاده است ، هر روز با فشارهای زیادی روبرو میشیم و باید یاد بگیریم که چطور به این مشکل چیره بشیم.

تا-40-سالگی-بازی-می-کنم
تا ۴۰ سالگی بازی می کنم
زندگی بسیار سلامت و تمریناتی...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-آخر
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت آخر
هرجا که باشم ، برنده ام . خیلیا...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-سوم
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت سوم
استعداد ذاتیه ، بدون استعداد...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-اول
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت اول
همیشه آخرین گلا واسم مهمتر بوده...