مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت اول
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-اول

مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت اول

قسمت دوم : کلیک کنید قسمت سوم : کلیک کنید قسمت آخر : کلیک کنید

خبرنگار : اخیرا از مرز ۷۰۰ گل عبور کردی ، این یک دستاورد بود یا یک هدف مقطعی که از آن عبور کردی ؟

رونالدو : همیشه این نکته مهمی بوده که به یک سطح و عملکرد برسید و خودتون را در آن مکان حفظ کنید. مردم من را بخاطر جام هایی که فتح کردم و گلهای که زدم به یاد میارند! ۷۰۰ گل یکی از بزرگترین دستاوردهاست و بسیار به آن افتخار میکنم چراکه افراد کمی به آن دست پیدا کردند.

خبرنگار : تک تک گلهایی که زدی را به یاد داری ؟

رونالدو : " همه رو نه ، چون گلهای زیادی هستن اما اگه ویدیوشون را بهم نشون بدین ، قطعا با جزئیات اون‌ گل را بهتون میگم. فولهام ؟ بله یادمه ، تو خونه بازی داشتیم و گل من باعث شد در دقایق آخر پیروز بشیم ( دقیقه ۸۸ ، فوریه ۲۰۰۷ ) "

خبرنگار : کدوم یک از گلهات را به بقیه ترجیح میدی ؟

رونالدو : " سخته که انتخاب کنم ؛ همیشه آخرین گلا واسم مهمتر بوده اما اگه بخوام انتخاب کنم ، گلم به یوونتوس [ قیچی ] را انتخاب میکنم. این گلی بود که سالها تلاش کردم تا به ثبت برسونمش. و بالاخره اتفاق افتاد ؛ در یک بازی مهم و در لحظه ایی حساس و کلیدی ، مقابل تیمی بزرگ و دروازه بانی بی نظیر بنام بوفون.

به ارتفاعی که توپ رو ضربه زدم دقت کنین ، بیشتر از ۲.۴ متر بود ؛ برای من این یکی از بهترین گلهایی بود که روی سر مدافعین زده شد ، چون من این گل را زدم چنین حرفی نمیزنم و هرکس دیگه ایی هم این گل را میزد حرفم همین بود. "

700 گل رونالدو

خبرنگار : از ۷۰۱ گلی که زدی ، ۱۶۵ گل ، یعنی تقریبا ۲۵ درصد گلهات در یک ربع پایانی بازی زده شده ، با ما درباره این موضوع که میشه گفت بخشی از ذاتت شده صحبت کن .

رونالدو : " منم فکر میکنم همینطور باشه ؛ این موضوع ثابت میکنه که من هیچ وقت دست نمیکشم و تا دقیقه ۹۰ میجنگم. وقتی شرایط و بازی مهم میشه ، فقط فکر نمیکنم ، بلکه از نظر فیزیکی و ذهنی خودم را به بالاترین حد ممکن میرسونم. اعتراف میکنم که حتی اگه بخوام گلهای زیادی بزنم ، در نیمه دوم تلاش میکنم. خودم را کنترل میکنم و حداکثر تواناییم را در نیمه دوم به کار میبرم با این وجود همه‌ی اینها به شرایط بازی بستگی دارد. "

خبرنگار : وقتی از منچستر به رئال مادرید اومدی به یک گلزن واقعی تبدیل شدی ، کسی که هر بازی گل میزد. چطور گلزنی برای تو به یک وسواس و عادت تبدیل شد ؟

رونالدو : " در ۱۹-۲۰ سالگی بود که فهمیدم فوتبال یعنی ، اعداد ، ارقام ، رکورد و جوایز ؛ فوتبال فقط عملکرد داخل زمین و دریبل زنی نیست. اگر میخواهید افتخار و جامی بدست بیاورید باید گل بزنید. بعد از پیروزی تیم ، گلزنی مهمترین هدفه و این دو موضوع بهم مرتبط هستند ؛ بنابراین من در این مسیر و با این نوع نگاه به فوتبال فکر میکنم.

اوایل فقط دریبل میزدم و سعی داشتم با حرکات پا به توپم شوآف کنم و کاری کنم هواداران لذت ببرن ؛ اما متوجه شدم این کافی نیست و باید گل هم بزنم. خوش شانس بودم که در منچستر بازیکنان بزرگی هم تیمی من بودند که باعث شدند پیشرفت زیادی کنم و درک درستی از فوتبال داشته باشم. "

تا-40-سالگی-بازی-می-کنم
تا ۴۰ سالگی بازی می کنم
زندگی بسیار سلامت و تمریناتی...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-آخر
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت آخر
هرجا که باشم ، برنده ام . خیلیا...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-سوم
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت سوم
استعداد ذاتیه ، بدون استعداد...
مصاحبه-کریستیانو-رونالدو-با-فرانس-فوتبال-قسمت-دوم
مصاحبه کریستیانو رونالدو با فرانس فوتبال قسمت دوم
کریستیانو معتقده که در کنار بازیکنان...