ماتیاس دلیخت ، شکار بزرگ یوونتوس
ماتیاس-دلیخت-،-شکار-بزرگ-یوونتوس

ماتیاس دلیخت، بازیکن جدید یوونتوس که بطور ذاتی یک ستاره است. در بازی بایرن مونیخ و آژاکس در لیگ قهرمانان امسال در گروه E وقتی که گنابری بازیکن بایرن دفاع چپ آژاکس را پشت سر می‌گذاشت با سرعت زیاد به طرف مدافع ۱۹ ساله آژاکس می‌رفت و می‌خواست او را نیز دریبل کند اما این بار نتوانست این کار خود را تکرار کند.

 بهترین بازیکن فصل بایرن نتوانست در آن بازی از سد محکم دلیخت رد شود و این نشانه‌ای از یک مدافع تنومد در میانه خط دفاعی آژاکس بود. تمام اتفاقات در آن روز در یک چشم به هم زدن رخ می‌داد و همگی متوجه شدند که یک ستاره جدید زاده شده است.

۹ ماه بعد از آن بازی، حالا این ستاره هلندی دنیا را زیر پای خود می‌بیند.

او با عملکرد درخشانش در لیگ قهرمانان امسال نشان داد که عملکرد درخشان او تصادفی نیست. او اکنون یکی از محبوب‌ترین بازیکنان برای تیم‌های مطرح اروپایی است. تیم‌هایی نظیر منچستر یونایتد، منچستر سیتی، یوونتوس، بارسلونا، پاریسن ژرمن، بایرن مونیخ، لیورپول و رئال مادرید برای بخدمت گرفتن او ابراز علاقه کرده‌ بودند. به اعتقاد خیلی‌ها او بهترین دفاع وسط حال حاضر دنیا است و بطور قطع استعداد فوق‌العاده او خیلی‌ها را به یاد ظهور نستا در سال ۱۹۹۴ می‌اندازد. استعداد دلیخت به حدی است که لیپی در وصف او گفته است:

هیچ نیازی به مقایسه نیست اما من با مدافعان زیادی نظیر نستا، بارزی، مالدینی، فررا و کاناوارو کار کرده ام و هیچ‌ مدافعی در سن ۱۹ سالگی با ویژگی‌های او ندیده‌ام.

" او با وجود سن کمی که دارد نشانه‌هایی از یک رهبر فوق‌العاده را به نمایش گذاشته است. صحبت‌های او در جشن قهرمانی آژاکس نمونه‌ای از این‌ ویژگی است. او با صحبت‌هایش در مقابل هزاران نفر طرفدار آژاکس نشان داد که اعتماد به نفس بسیار بالایی در این سن دارد."

قسمتی از سخنان ماتیاس دلیخت کاپیتان آژاکس در پایان فصل مقابل هوادارن این تیم هلندی :

ما به اسطوره‌ مان (یوهان کرایوف) نشان دادیم که می‌توانیم سیستم او را اجرا کنیم و همه اعم از بازیکنان جوان، با تجربه و هواداران در این راه کمک کردند.  من می‌خواهم از شما برای این فصل عالی تشکر کنم و زمانی دیگر شما را خواهم دید .

او باتوجه به عملکرد فوق‌العاده‌اش از اکثر تیم‌های مطرح اروپا پیشنهاد داشت و یک انتخاب منطقی برای خود انجام داد. او یوونتوس را انتخاب کرد. این یک انتخاب معقول است نه تنها به خاطر اینکه یووه یکی از تیم‌های مطرح در رقابت‌های لیگ قهرمانان است بلکه او در کنار بازیکنانی بازی خواهد کرد که روزی از آن ها به عنوان اسطوره‌ای بزرگ یاد خواهد شد.

ماتیاس با انتخاب یوونتوس در واقع کیلینی، بونوچی و بوفون را انتخاب کرده‌است.

او پیشرفت شخصی خود را انتخاب کرده است. دلیخت بازیکنی است که روند موفقیتش به طور طبیعی پیشرقت کرده است و پشت هر موفقیت او تلاش‌های زیادی بوده‌است و خود او علت اصلی پیشرفتش در سال‌های اخیر بوده‌است.

برای بازیکنی که در این سن چنین اعتماد به نفسی دارد قطعا می‌توان آینده بهتری متصور بود و خود او نیز از این موضوع کاملا آگاه است. عملکرد او در تیم ملی هلند در نیمه نهایی جام ملت ها در مقابل انگلیس و گلزنی او در آن بازی نشان داد که اعتماد به نفس او کاملا به جا است. مسلما او فرصت زیادی برای پیشرفت خواهد داشت و شاید نمایش‌های اخیر او نصف ظرفیت او را نشان می‌دهد.

موضوعی که جالب است ؛ این است که او ۹ تا ۱۰ سال دیگر به اوج خود در این پست خواهد رسید و تا آن موقع می‌تواند لقب بهترین مدافع میانی دنیا را از آن خود کند.  اکنون در یوونتوس حداقل ۳ سال وقت دارد تا از بهترین مدافعان دنیا درس‌های زیادی بیاموزد تا بتواند به آرزو‌هایش در این زمینه دست یابد. حالا وقت درخشیدن است !

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...