فوتبال بازی هویت ها است
فوتبال-بازی-هویت-ها-است

جایی که قبل از تولد تلویزیون و همه گیر شدن اینترنت تیم ها از طریق نماد، تصورات و رنگی که می پوشیدند، با طرفداران بزرگ و متولد می شدند. یوونتوس تیمی است با خاکی ترین ریشه ها به این هویت ها پیوند خورده است .

یکی از غم انگیزترین غروب های تورین زمانی بود که باشگاه به دور از تجملات در ۸ سپتامبر ۲۰۱۱ در زمان افتتاح استادیوم جدید یوونتوس به تجلیل و فقدان قهرمانان گذشته تیم پرداخت و این همان کهنه گی و ارزش های معنوی تاریخ ایتالیا است.

اصل اساسی بانوی پیر که به عنوان شعار تاریخی باشگاه است جمله ای است که بونیپرتی کبیر - اسطوره تاریخی یوونتوس - بارها به آن اشاره کرده است و آن این است که " در یووه بردن مهم نیست بلکه تنها چیزی است که به حساب می آید " و این خود نشان دهنده سایه زنی طرح زیبای بیانکونری توسط شاگردان آزگلیو که سال های سال در مکتب یوونتوس افتخار کسب کردند است.

پیراهن راه راه یوونتوس شاید بزرگترین و زیباترین اشتباهی است که در تاریخ فوتبال اتفاق افتاده است. زمانی که یوونتوس پیراهن های صورتی رنگ بر تن می کرد و این پیراهن ها به دلیل شست و شوی زیاد توسط خانواده های بازیکنان ، رنگ پریده و از بین رفته بودند ؛ مالکان تیم خواستار پیراهنی با کیفیت تر شدند ! در آن زمان یکی از طراحان لباس انگلیسی طرفدار قدیمی ترین تیم انگلیس یعنی ناتس کانتی بود و به اشتباه لباس های راه راه سیاه و سفید ناتس کانتی را برای آن ها فرستاد و چه اشتباه شیرینی بود خلق بیانکونری در سرزمین چکمه ای .

چهارمین دوگانه بیانکونری با نابغه تاکتیک ها

حال همین سیاه و سفیدها به تنها تیمی در تاریخ ایتالیا بدل شده اند که توسط الگری به چهار دوگانه پشت سر هم دست یافته اند . اقتدار و افتخار با نام بانوی پیر عجین شده است. آلگری یک انسان کاملا نرمال و معمولی است که فوتبال سرزمین پیتزا و پاستا را به لقمه ای چرب و نرم برای خود بدل کرده است.

مکس دیوانه می تواند با فیل ها و اسب هایش، به جنگ حریفانی برود که تمامی سربازان خود را تا دندان مسلح کرده اند و همه مهره هایشان وزیر است. از ماریو مانژوکیچ شماره 9 یک سوپر من واقعی و وینگر می تراشد و پیانیچ شماره 8 را تا عمق پایین می آورد تا پیرلویی نو برای خود دست و پا کند.

تاکتیسین، فوتبال شناس، استراژیست، دیوانه و چالش گر، ماسیمیلیانو آلگری همه این اوصاف را دارد اما همه این صفت ها نمی توانند الگری را تعریف کنند. الگری شاید تنها مربی است که در فوتبال بی پروای این عصر توانسته است با ترس از همین فوتبال و حالتی همیشه محافظه کارانه بر این بی پروایی و قاطعیت غلبه کند و تاریخی را برای خود بسازد که همگان همیشه از او یاد کنند.

او برعکس همتایان خود که ادعای خوردن شام با ۱۰دلار در رستوران های ۱۰۰ دلاری ایتالیا را دارند ؛ با ۱۰۰ دلار به خوردن طعمه های ۱۰ دلاری عادت دارد که باعث ساختن ارتشی منظم و میز شامی کاملا دلچسب برای او شده است .

بازی شب گذشته که با نتیجه ۴ بر ۰ در فینال جام حذفی مقابل آث میلان به اتمام رسید و قهرمانی بسیار محتمل بیانکونری در سری آ و اقتدار ۴ ساله آن ها در سرزمین لاجوردی پوشان اروپا ، همگی نشان دهنده این است که این سیاه و سفید پوشان به سکونت در قله فوتبال ایتالیا کمر بر بسته اند و هیچگونه احترامی برای هیچ تیمی قائل نیستند و با غرور و بی رحمی مثال زدنی همه حریفان را از دم تیغ می گذرانند و دست از کسب افتخار بر نخواهند داشت .

سن-فقط-یک-عدد-است
سن فقط یک عدد است
برای سومین بار طی ۳ هفته گذشته...
شکست-یووه-مقابل-لاتزیو-در-سوپرکاپ
شکست یووه مقابل لاتزیو در سوپرکاپ
مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری...
زنان-شگفت-انگیز
زنان شگفت انگیز
می توان گفت با کسب کوپا ایتالیا...
خداحافظی-با-کوپا
خداحافظی با کوپا
۱۰ دقیقه بعد از ورود کانسلو او...