صدر نشینی یوونتوس پس از تساوی اینتر
صدر-نشینی-یوونتوس-پس-از-تساوی-اینتر

شروع بی نظیر و ۲۰ دقیقه پایانی پر استرس ، ولی یوونتوس کار را به انجام رساند. یوونتوس صدر نشین شد

مانند نیمه دوم بازی دوشنبه گذشته یوونتوس با یک نمایش استثنایی بازی را شروع کرد ، طبیعی بود که امید داشته باشیم که نمایش بهتری از نیمه اول فصل از یووه ببینیم. در ماه نوامبر یووه کمی زجر کشید ، در دسامبر اوضاع بهتر شد و در اغلب نیمفصل اول از آنچه انتظار داشتیم فاصله داشت .

در ۴۵ دقیقه اول بازی یکشنبه جواب خود را گرفتیم.

آن ها نیمه دوم عالی برابر کالیاری را ادامه دادند ، ظرف مدت ۱۰ دقیقه توسط مریح دمیرال و کریستیانو رونالدو توانستند ۲ بار دروازه رم را در استادیوم المپیکو باز کنند. البته خیلی هم بازی روان نبود ، به خصوص در نیمه دوم که یووه تصمیم گرفت از ۲ گل اندوخته خود محافظت کند تا اینکه مانند نیمه اول سعی کند رم را تحت فشار بگذارد. نیمه دوم پر استرس بود هرچند که یوونتوس توانست نتیجه را کسب کند ، آن هم در برابر یکی از غول های سری آ و آن هم در استادیوم خانگی شان .

مانند نیمه دوم بازی کالیاری یکبار دیگر یووه نشان داد می خواهد حریف را تحت فشار بگذارد و نیش بزند که به خوبی هم این کار را انجام داد.

واضح بود که ساری اطمینان داشت می تواند ۲ گل برتری را حفظ کند و پذیرفت که زیر فشار رم بازی کند تا اینکه مانند نیمه اول آن ها را تحت فشار بگذارد. رم هم که زانیولو را برای نیمه دوم از دست داده بود بدون او نمایش خوبی نشان داد. دفاع یوونتوس هم مقتدارنه ظاهر شد تا اینکه با پنالتی گرفته شده توسط VAR فاصله کم شد و ۲۰ دقیقه پایانی یوونتوس زیر فشار بسیار سنگینی قرار گرفت.

ولی با توجه به نمایش نیمه اول بنظر می رسد که یوونتوس روی روال مثبتی قرار گرفته . آیا اشتباهات رم هم به آن ها کمک کرد ؟ قطعا ، ولی زمانی که به روند بازی نگاه می کنید به انرژی بالای تیم ساری پی می برید ، به وضوح می خواستند با اینتر ۲ امتیاز فاصله ایجاد کنند و به چیز دیگری فکر نمی کردند.

با نمایش خوب نیمه اول توانستند بازی را با برد برابر رم به اتمام برسانند ، کاری که از سال ۲۰۱۴ موفق به انجامش نشده بودند. واقعا از سال ۲۰۱۴ ! اصلا باور نکردنی است که یووه ۵ سال و نیم نتوانسته بود در المپیکو به پیروزی برسد ولی بعضی وقت ها باید واقعیت را قبول کرد ، اتفاق همیشگی هم تکرار شد ، یوونتوس قهرمان نیم فصل شد.

نکات بازی

  • برای دمیرال و زانیولو دعا می کنیم که مصدومیت رباط صلیبی را با موفقیت و قدرت پشت سر بگذارند.
  • کیت آبی رنگ رم بسیار متفاوت ، جذاب و زیبا بود و با کیت های زیبای دیگر به خوبی رقابت می کرد.
  • دیبالا بسیار خوب بازی کرد و لایق به ثمر رساندن یک گل بود که البته نتوانست به ثمر برساند. روی سانتر او بود که دمیرال توانست گل اول را بزند و ضربه پنالتی ای که رونالدو گل کرد را او گرفت ، در مجموع بار دیگر نمایشی استثنایی داشت. ممکن است آمار دیبالا در بازی خیلی خیره کننده نباشد ولی بازی او چشم نواز و عالی است.
  • دلیخت که در ۶ بازی قبلی به ندرت بازی کرده بود به اجبار جایگزین مریح دمیرال شد ، در حدود ۷۵ دقیقه ای که بازی کرد ۷ دفع توپ انجام داد ، ۲ بلاک و یک تکل خارق العاده روی ادین ژکو . اگر دلیخت به همین شکل ادامه دهد یوونتوس در دفاع بسیار مستحکم تر خواهد شد.
  • دنیلو نمایش خیلی خوبی در دفاع نشان نداد ، هر بار هم گفتیم که بهترین دفاع راست یوونتوس هم اکنون خوان کوادرادو است و اگر ساری بازیکنی دفاعی تر لازم دارد ماتیا دیشیلیو گزینه بهتری است. (البته ما از بیرون به تیم نگاه می کنیم)
  • ربیوت و رمزی به دفاع خیلی کمک کردند و در نیمه اول هم با پرس سنگین خود مشکلات زیادی برای رم ایجاد کردند. اینکه دیدیم رمزی دیگر بازیکنی چند دقیقه ای نیست بسیار جذاب بود.
  • چقدر VAR می تواند سنگدل باشد که توپی که به دست ساندرو خورد را پنالتی بگیرد. ممکن است تصمیم درستی بوده باشد ولی بسیار سختگیرانه بود.
  • شانس های اصلی رم از روی پاس های اشتباه بازیکنان یوونتوس در عقب زمین بدست می آمد . قبلا گفتیم و تکرار می کنیم که خیلی مواقع بدترین دشمن یوونتوس خود یوونتوس است.
  • دنیای کالچو دنیای عجیبی است ، طرفداران یوونتوس شنبه طرفدار آتالانتا بودند و طرفدارن آتالانتا یکشنبه طرفدار یوونتوس ! (آتالانتا با متوقف کردن اینتر به صدر نشینی یووه کمک کرد و یووه با شکست رم به کسب سهمیه آتالانتا)
  • نیمه اول بازی یوونتوس-رم بسیار امیدوار کننده بود ، البته راه درازی باقی است.
اسپال-1-یوونتوس-2
اسپال ۱ یوونتوس ۲
مانند چند هفته گذشته البته یوونتوس...
پیروزی-یووه-و-تهدید-لاتزیو
پیروزی یووه و تهدید لاتزیو
زوج دیبالا-هیگواین یاد آور روزهای...
یوونتوس-سردرگم-مغلوب-ناپولی-منظم-شد
یوونتوس سردرگم مغلوب ناپولی منظم شد
راحت بگویم ، از سوت شروع بازی...
صدر-نشینی-با-اختلاف-4-امتیازی-نسبت-به-اینتر
صدر نشینی با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به اینتر
نیمه دوم بازی کالیاری و نیمه...