صدر نشینی با اختلاف 4 امتیازی نسبت به اینتر
صدر-نشینی-با-اختلاف-4-امتیازی-نسبت-به-اینتر

تحلیل بازی یوونتوس vs پارما : اختلاف در صدر جدول به 4 امتیاز رسید

در نوامبر و اوایل دسامبر داشتیم به این فکر می کردیم که چه چیزی می تواند به رونالدو تلنگر می زند تا به روزهای خوبش برگردد. مشکلات مصدومیت زانو ، تعویض شدن ، آنالیز کیفیتش ، صحبتهای هواداران مسی در توییتر و ... همگی روی کیفیت او تا ثیر گذاشته بود.

دقیقا ۲ ماه پیش . ما دیگر در این مورد صحبت نمی کنیم ، حتی نزدیک به آن.

بنظر میرسد که Ipod رونالدو همه چیز را از اول بُر زده و گفته که سال ۲۰۲۰ سال جدیدی است و سال ۲۰۱۹ تمام شده و سال جدید سال آتشبازی است. ۲ هفته پس از اولین هت تریک سری آ که موجب برتری بر کالیاری شد ، رونالدو برابر پارما دبل کرد تا موجب برتری ۲-۱ یووه در آلیاز استادیوم و مهمتر از آن فاصله آن ها با اینتر بیشتر شود (به لطف تساوی ۱-۱ اینتر برابر لچه). این ها گل های ۱۴ و ۱۵ رونالدو در این فصل بودند. رونالدو در ۷ بازی قبلی سری آ ۱۱ گل به ثمر رسانده و در ۱۰ بازی یووه در تمامی رقابت ها ۱۲ گل زده.

خلاصه اینکه رونالدو از یک فرم قابل انتقاد به یک فرم استثنایی طی یک ماه و نیم برگشته.یوونتوس هم به این فرم احتیاج داشت.

نیمه دوم بازی کالیاری و نیمه اول بازی رم کیفیت یوونتوس میخکوب کننده بود. یوونتوس برابر پارما با اینکه کلا توپ را در اختیار داشت ولی در پاسکاری ازهم گسیخته بود ولی توانست نتیجه دلخواه را برابر حریفی که مدام در یک سوم دفاعی خود دفاع می کرد کسب کند. البته با گذشت زمان اوضاع بهتر شد.

سر شزنی در ۱۵ دقیقه اول بازی آنقدر خلوت بود که فکر کردیم هنوز در تعطیلات یکشنبه به سر می برد. پارما گاهی نزدیک یک سوم دفاعی یوونتوس می شد و در دقایق اضافی نیمه اول یووه شانس آورد که ضربه پنالتی برای پارما گرفته نشد. وضعیت نیمه اول به گونه ای بود که بنظر نمی رسید یووه بتواند فاصله را با اینتر در صدر جدول زیاد کند.

ولی موقعیت ایجاد شد و یوونتوس از آن استفاده کرد. به نظر می رسد که بقیه بازیکنان هم در مسیر پیشرفت قرار دارند و کل تیم از فرصت های به وجود آمده بهتر استفاده می کند.

تحلیل بازیکنان

تمامی چشمهای هواداران یوونتوس به بازی کولوسِوسکی بود که از خود چیزی نشان دهد ولی او کلا در نیمه اول ۲۰ بار توپ به پایش خورد ، همین !

او فقط ۲-۳ بار در موقعیتی قرار گرفت به خط دفاعی وونتوس و ماتیاس دلیخت نزدیک شود که در تمامی موارد دلیخت مرد برتر نبردها بود. زمانی که یوونتوس در دسترس باشد پیروزی هم در دسترس است ، ولی از پیشرفت دفاعی هم نباید به سادگی گذشت ، در سال ۲۰۲۰ دلیخت هم به اندازه رونالدو متحول شده. اگر ققط به آمار بازی استناد کنیم شاید دلیخت عالی نبوده ولی او واقعا در یکی دو بازی اخیرش سطح بازی خود را ارتقا داده. نیمکت نشینی او توسط ساری روی او تاثیر گذاشته (هر چند مصدومیت عنوان شد) و کیفیت او بالا رفته.

چه کس دیگری به اندازه دلیخت توانست تکل بزند ؟ دنیلو !

در مورد خریدهای تابستان ۲۰۱۹ صحبت شد ، ربیوت هر بازی دارد بهتر می شود ، او دارد جایگاه خود را حتی بعد از بازگشت بنتانکور (پس از ۳ جلسه محرومیت) محکم می کند. یکی دیگر از بازیکنان جدید آرون رمزی است ، او واقعا در نیمه اول عملکرد خوبی داشت ، زمانی که رونالدو و دیبالا به کناره ها حرکت می کردند او فضای بسیاری در وسط میدان در اختیار داشت و فرارهای او به محوطه جریمه ممکن است بی نتیجه بوده باشد ولی تاثیرگذار بود.

زمانی که بازی شروع شد فکر می کردید که شزنی از لوئیجی سپه سیوهای بیشتری داشته باشد ؟ نه ، ولی او سیوهای بیشتری داشت !

پارما در اواخر بازی ۸ شوت روانه دروازه شزنی کرد ، برعکس نیمه اول که کمتر او را اذیت کردند. می دانم که دیبالا پاس گل پیروزی بخش رونالدو را داد و پاس زیبایی هم بود ولی حرکت لئوناردو بونوچی که باعث ایجاد فضا برای برای رونالدو شد هم بسیار تاثرگذار بود. شما معمولا انقدر بونوچی را هنگام ضربات کرنر حرفه ای نمی بینید ولی حرکت زیگزاگی او واقعا بهترین حرکت ترکیبی بازی بود.

اسپال-1-یوونتوس-2
اسپال ۱ یوونتوس ۲
مانند چند هفته گذشته البته یوونتوس...
پیروزی-یووه-و-تهدید-لاتزیو
پیروزی یووه و تهدید لاتزیو
زوج دیبالا-هیگواین یاد آور روزهای...
یوونتوس-سردرگم-مغلوب-ناپولی-منظم-شد
یوونتوس سردرگم مغلوب ناپولی منظم شد
راحت بگویم ، از سوت شروع بازی...
صدر-نشینی-یوونتوس-پس-از-تساوی-اینتر
صدر نشینی یوونتوس پس از تساوی اینتر
ولی با توجه به نمایش نیمه اول...