صدر جدول سری آ با تعم دلیخت
صدر-جدول-سری-آ-با-تعم-دلیخت

تورینو ۰ یوونتوس ۱ : دلیخت حکم پیروزی قهرمان را در دربی امضا کرد

یوونتوس با پیروزی ۱ بر صفر در دربی برابر تورینو اینتر را پشت سر گذاشت و به صدر جدول سری آ رسید. شروع دلیخت در سری آ راحت نبود ولی او با گل دقیقه ۷۰ خود موجب پیروزی یوونتوس در دربی پرفشار سری آ شد. به نظر می رسید یووه نمیتواند قفل دروازه تورینو را باز کند ولی شوت هیگوائین روی ضربه کرنر شم گلزنی دلیخت را نشان داد و موجب شکست سالواتوره سیریگو شد.

این پیروزی باعث صدر نشینی یووه شد ، آن ها ۱۰ بازی از ۱۱ بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته اند.

در حالی والتر ماتزاری به دنبال پیروزی برابر یوونتوس پس از ۸ سال بود دو هند در هر دو محوطه جریمه تیمها توسط داور پنالتی تشخیص داده نشد. ۳۲ دقیقه طول کشید که یوونتوس اولین شانس مسلم گلزنی را ایجاد کند ، پائولو دیبالا که انگار با توپ میرقصید وارد محوطه جریمه شد و یک شوت با زاویه زد که توسط سیریگو دفع شد و پس از آن سیریگو یک ضربه از رونالدو را مهار کرد.

فشار روی دروازه تورینو در دقایق پایانی نیمه اول افزایش یافت و سیریگو عکس العمل های قدرتمندانه ای برابر ضربات دلیخت و رونالدو نشان داد. در دقیقه ۵۶ نیز سیریگو واکنش هوشمندانه ای به ضربه رونالدو نشان داد و ضربه را از کنج راست دروازه خود بیرون کشید تا اینکه هیگوائین وارد بازی شد.

هیگوائین یک ضربه والی زیبا به زیر تیرک زد و یک نمایش استثنایی از سیریگو مانع از گلزنی او شد ولی پس از آن مغلوب ضربه دلیخت از فاصله نزدیک شد. وچیخ شزنی نیز با مهار ضربه آنسالدی مانع کامبک سریع تورینو شد و باعث یک پیروزی دیگر برای یووه در دربی شد ، در وقتهای اضافه هن کل برمر در شرایط آفساید به ثمر رسید.

معنی این پیروزی بازگشت یوونتوس به صدر جدول سری آ بود.

دبل دقایق پایانی لوکاکو برابر بولونیا اینتر آنتونیو کونته را که برای پیروزی بسیار جنگیده بود را پیش از این بازی به صدر جدول فرستاده بود. ماتزاری روزهای سختی را در تورینو سپری می کند و تنها ۲ امتیاز از ۶ بازی اخیر کسب کرده اند و در رده ۱۳ جدول قرار دارند.

نمایش قهرمانانه سیریگو

دروازه بان تورینو نمایشی بینظیر داشت ولی برای کسب کلین شیت برابر قهرمانان سال گذشته کافی نبود. سیریگو واکنشی استثنایی برابر ضربه زیبای هیگوائین داشت ولی دقایقی بعد تسلیم شد. دیبالا توانایی باز کردن قفل را نداشت . مهاجم آرژانتینی با به ثمر رساندن ۳ گل در ۳ بازی در فرم خوبی وارد دربی شد ولی با بهترین نمایشهایش خیلی فاصله داشت و تنها توانست ۳ شوت به سمت دروازه شلیک کند و تعویض او از طرف ساری چیز عجیبی نبود.

نکات کلیدی

یوونتوس این فصل ۲۹ امتیاز از ۱۱ بازی کسب کرده که تنها ۲ باز موفق شده اند شروعی بهتر داشته باشند (در سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ و سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹). یووه تنها تیمی است که در هر چهار بازی قبلی خود حداقل در شوت درون چهارچوب داشته. قهرمانان از ۱۱ دربی گذشته ۱۰ دربی را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و ۸ کلین شیت کسب کرده اند.

فقط ۴ بازیکن جوانتر از دلیخت با سن ۲۰ سال ۸۲ روز تا کنون در دربی برای یوونتوس گل زده اند ، فلیچه بورل ، برونو نیکوله ، اومبرتو منتی و گوگلیمو گابتو. آخرین بازیکن هلندی که برای یوونتوس در سری آ گل زده بود ادگار داویدز بوده که در نوامبر ۲۰۰۲ در برابر تورینو گلزنی کرده.

برنامه آینده

یووه چهارشنبه در مسکو در برابر لوکوموتیو بازی میکند و ۴ روز پس از آن میزبان آث میلان در سری آ میباشد. تورینو به دنبال اولین برد خود از سپتامبر برابر برشیای ته جدولی میباشد.

پیروزی-یووه-و-تهدید-لاتزیو
پیروزی یووه و تهدید لاتزیو
زوج دیبالا-هیگواین یاد آور روزهای...
یوونتوس-سردرگم-مغلوب-ناپولی-منظم-شد
یوونتوس سردرگم مغلوب ناپولی منظم شد
راحت بگویم ، از سوت شروع بازی...
صدر-نشینی-با-اختلاف-4-امتیازی-نسبت-به-اینتر
صدر نشینی با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به اینتر
نیمه دوم بازی کالیاری و نیمه...
صدر-نشینی-یوونتوس-پس-از-تساوی-اینتر
صدر نشینی یوونتوس پس از تساوی اینتر
ولی با توجه به نمایش نیمه اول...