شکست یووه مقابل لاتزیو در سوپرکاپ
شکست-یووه-مقابل-لاتزیو-در-سوپرکاپ

مشکل دوباره یووه برابر لاتزیو ، اینبار در سوپرکاپ . لاتزیو قهرمانان سری آ را بار دیگر شکست داد ، اینبار در پایان سال ۲۰۱۹

باختن هیچوقت هیجان انگیز نیست و از دست دادن جام از آن بدتر. هر چند زمانی که در مورد جام ها صحبت می کنیم سوپرکاپ از اهمیت کمتری برخوردار است ولی از دست دادن آن همراه با دومین شکست برابر لاتزیو در هفته آخر سال ۲۰۱۹ بسیار ناراحت کننده است. زمان زیادی برای تحلیل این بازی وجود دارد و در هر گوشه ای از اینترنت انتقادات از ساری را می توان پیدا کرد. البته بازیکنان کمتر از حد انتظار ظاهر شدند.

آمار نشان می دهد ۶۵ درصد بازی دست یووه بوده ولی با آن هیچ کار مفیدی انجام ندادند. پاسکاری های کند و بدون هدفی خاص. برعکس یووه لاتزیو تیمی پر تحرک و خطرناک نشان داد و ثابت کرد پیروزی در رم تصادفی نبوده است.

ساری همچنان درگیر دو مصدومیت طولانی است ولی کماکان می تواند یک تیم قدرتمند برای سیستم ۴۳۱۲ خود روانه زمین کند .

بازگشت شزنی و ساندرو باعث شد آن ها در کنار دیشیلیو ، بونوچی و دمیرال ساختار دفاعی یووه را تشکیل دهند. بنتانکور ، پیانیچ و متویدی هم ساختار هافبک را تشکیل دادند و دیبالا هیگوائین و رونالدو در خط حمله قرار گرفتند. سیمئونه اینزاگی هم با همان ۳۵۲ همیشگیش تیم خود را روانه زمین کرد.

یوونتوس شروع بسیار کندی داشت . بجز حرکت اول کار بنتانکور آن ها نتوانستند خطری ایجاد کنند ، لاتزیو هم برای ایجاد موقعیت بی تابی نمی کرد . در دقیقه ۸ لوئیز آلبرتو فراری انجام داد که متویدی او را با خطا متوقف کرد و یک کارت زرد هم دریافت کرد. ۸ دقیقه پس از آن لوئیز آلبرتو روی یک حرکت زیبای تیمی موفق شد دروازه یووه را باز کند . ساویچ ، ایموبیله و لوئیز آلبرتو در متن این حرکت بودند و لاتزیو را جلو انداختند .

۵ دقیقه بعد آلبرتو می توانست گل دوم خود را به ثمر برساند ولی ضربه او توسط شزنی دفع شد .

یووه پس از آن توانست اولین موقعیت را ایجاد کند ، هیگوائین توپ را به پیانیچ رساند و پاس پیانیچ برای رونالد ارسال شد و ضربه رونالدو از کار دروازه به بیرون رفت. پس از آن هم رونالدو ضربه ایستگاهی ای گرفت و دیبالا نتوانست آن را تبدیل به گل کند . سپس شزنی ضربه کورئا را با یک دست مهار کرد ، سیوی مهم که یووه را در بازی نگه داشت . سپس ضربه رونالدو از درون محوطه جریمه توسط استراکوشا مهار شد ولی دیبالا توانست در ریباند توپ را به تور دروازه لاتزیو بچسباند .

این چهارمین گل دیبالا در سوپرکاپ بود که او را صاحب رکورد بیشترین گل زده در سوپرکاپ کرد .

در نیمه دوم هرچه از بازی می گذشت بیشتر مشخص می شد که توان یووه دارد تحلیل می رود . ۲ روز استراحت بیشتر لاتزیو باعث برتری بدنی آن ها شد و به وضوح تیم سرحال تری بودند. یووه ای ها تنها پاس های ساده ارسال می کردند . شزنی ۲ سیو ساده انجام داد و ساری تصمیم گرفت خیلی سریع به تیم جانی دوباره ببخشد و کوادرادو را جانشین دیشیلیو کرد. تاثیر کوادرادو خیلی سریع مشخص شد و او برای لوئیز آلبرتو که یک کارت زرد هم داشت آنقدر دردسر ایجاد کرد تا اینزاگی مجبور شد برای جلوگیری از اخراجش او را از بازی خارج کند و نارکو پارولو را وارد بازی کند.

با وجود تحرک کوادرادو ولی باز هم یووه در خلق موقعیت ناکام بود و تنها در دقیقه ۷۱ آرون رمزی که به عنوان یار زخیره به زمین آمده بود توانست موقعیتی برای رونالدو ایجاد کند که ضربه او از کنج بالای دروازه به بیرون رفت‌.

دو دقیقه بعد لاتزیو گل برتری را به ثمر رساند ، لازاری توانست ارسالی از سمت ساندرو انجام دهد و با تاثیر پارولو توپ به لولیچ رسید و او با ضربه والی خود لاتزیو را به عرش فرستاد.

داگلاس کاستا به زمین فرستاده شد تا یووه بتواند بازی را به تساوی بکشاند ولی تیم کماکان یکپارچه نبود ، یووه تلاش هایی هم کرد و یکی دو موقعیت ضعیف هم ایجاد کردند مثل بلاک شدن ضربه رونالدو توسط لوئیز فیلیپه و مهار سانتر داگلاس کاستا توسط استراکوشا قبل از رسیدن توپ به رونالدو . تنها ۳ دقیقه وقت اضافه اعلام شد و آخرین موقعیت یوونتوس با خطا روی کوادرادو پشت محوطه جریمه به وجود آمد ولی ضربه آزاد دیبالا به دیوار دفاعی برخورد کرد و ماشه یک ضد حمله را کشید ، کورئا با شزنی تک به تک شد ، شزنی توپ را مهار کرد ولی توپ ریباند به پارولو رسید و بنتانکور با خطا روی او کارت زرد دوم خود را دریافت کردو اخراج شد.

کسی که ضربه آزاد را زد دنیلو کاتالدی بود و توپ را به زیر طاق دروازه شزنی فرستاد و پیروزی لاتزیو را تکمیل کرد .

آنالیز سرمربی

مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری پس از بازی به نکته جالبی اشاره کرد. او گفت که تمرین آخر تیم قبل از بازی آنقدر عالی بوده که باعث گمراه شدن او شده و او فکر می کرده انرژی چند بازیکن بسیار بیشتر از آنچه بوده که در بازی نشان دادند و باعث شده او به فکر چرخش در ترکیب خود نباشد . کاملا مشخص بود که لاتزیو از ابتدا تا انتها سرحال تر است . البته درست است که با لغو بازی وسط هفته لاتزیو و انتقال آن به اواسط فوریه کمی به آن ها کمک شده ، یووه از اکتبر تا کنون تقریبا هر ۳ روز یک بازی انجام داده و نیاز به بازی چرخشی برای آن ها کاملا احساس می شود.

این اولین بار بود که مثلث هجومی یووه برابر یک تیم قدرتمند محک می خورد و نتیجه آن رضایت بخش نبود و به نظر می رسد این ترکیب برابر تیم های قدرتمند جوابگو نباشد. البته مشکلات دیگری هم وجود دارد که باید برطرف شوند.

بازی آینده

برای ۲ هفته وارد تعطیلات زمستانی شده ایم و زمان کافی برای ریکاوری و اصلاح مشکلات وجود دارد و در تاریخ ۶ ژانویه برابر کالیاری با بازی درخانه فصل دوباره ادامه می یابد .

سن-فقط-یک-عدد-است
سن فقط یک عدد است
برای سومین بار طی ۳ هفته گذشته...
زنان-شگفت-انگیز
زنان شگفت انگیز
می توان گفت با کسب کوپا ایتالیا...
خداحافظی-با-کوپا
خداحافظی با کوپا
۱۰ دقیقه بعد از ورود کانسلو او...
مکس-آلگری-:-کوپا-ایتالیا-یک-هدف-اصلی-برای-ماست-!
مکس آلگری : کوپا ایتالیا یک هدف اصلی برای ماست !
مکس آلگری سرمربی 51 ساله و اهل...