سن فقط یک عدد است
سن-فقط-یک-عدد-است

یک نمایش ضعیف دیگر از یوونتوس این بار مقابل میلان در کوپا

جیان لوئیجی بوفون در اولین بازی در سن ۴۲ سالگی جوری بازی کرد که نشان دهد سن برایش تنها یک عدد است . سیو پشت سیو ، شیرجه‌های چپ و راست ، پرش‌های بلند و دفع توپ از زیر تیر دروازه ، او نشان داد که همان دروازه بان شرور ۲ دهه گذشته است.

ولی حتی این کیفیت هم باعث نشد که یوونتوس بازی مهیجی انجام دهد.

برای سومین بار طی ۳ هفته گذشته یوونتوس بازی سردرگمی به‌ نمایش گذاشت. با وجود اینکه شکست نخورد ولی مانند بازی‌های قبل نمایش تیم چنگی به‌ دل نمیزد و تنها به لطف پنالتی آخر بازی رونالدو از مخمصه سن سیرو فرار کرد . راستی ؛ یک نکته دیگر هم وجود دارد ، میلان ۲۰ دقیقه آخر را با یک یار کمتر هم بازی می‌کرد و یوونتوس تا قبل از به ثمر رساندن پنالتی نمایشی که نشان دهد این تیم توان کامبک زدن را دارد نشان نمی‌داد و جیجی دوناروما بر عکس جیجی بوفون اصلا به دردسر نیفتاد .

نتیجه بازی دیشب درست بعد از باخت ۲ بر یک به هلاس ورونا و باخت ۲ بر یک به ناپولی اتفاق افتاد و نشان می‌دهد یوونتوس در مجموع در شرایط خوبی به‌ سر نمی‌برد. این ۳ نمایش ضعیف طی ۴ بازی همگی شبیه بهم بودند : خط حمله یوونتوس بسیار بی‌خطر ظاهر می‌شود و هیچ شباهتی به خط حمله یووه در ژانویه ندارد‌ و حتی قبل از زدن پنالتی اینطور به‌ نظر می‌رسید که نوار گلزنی کریستیانو رونالدو هم در حال پاره شدن است که ناگهان هندی در محوطه جریمه اتفاق افتاد و پس از بررسی VAR داور نقطه پنالتی را نشان داد و او با به ثمر رساندن پنالتی تیم را نجات داد.

در نیمه اول یوونتوس حدودا ۲ برابر میلان توپ و میدان را در اختیار داشت و با اینکه ظاهرا تیم در حالتی تهاجمی بود این میلان بود که موقعیت های گل را ایجاد می‌کرد ، ۸ موقعیت برای میلان و ۲ موقعیت برای یوونتوس !

این روند در نیمه دوم هم ادامه پیدا کرد. یوونتوس حدودا ۶۰ درصد توپ و میدان را در اختیار داشت ولی توانایی ایجاد موقعیت خطرناک (تا دقایق پایانی) را نداشت و تنها آخر بازی از پاسکاری بی‌هدف دست برداشت و به بازی سرعت بخشید .

موقعیت‌های میلان در پایان بازی ۱۹ عدد و یوونتوس ۱۳ عدد بود ! حتی نزدیک هم نبود !

اگر به لطف بوفون و پنالتی VAR نبود می‌توانست نتیجه ۲ بر صفر و یا ۳ بر صفر رقم بخورد . بوفون ۴۲ ساله ۸ سیو انجام داد ، عملکردی بی‌نظیر ، دلیل اینکه بوفون در سن‌سیرو منفجر نشد بازیکن شماره ۷۷ یوونتوس بود. کلا هر بازی‌ تا الان دیده اید که یک دروازه بان شماره ۷۷ بپوشد و دیگری ۹۹ ؟

احتمالا یک رکورد برای شماره دروازه‌ بان ها حساب می‌شود. گزارشگران ESPN هم از بازی بوفون شگفت‌زده شده بودند‌ ، بجز سیوها او رکورد ۱۰۰ درصد پاس صحیح را نیز برجا گذاشت . از تئو هرناندز هم باید بخاطر پاس گلش تقدیر شود. اگر میلان در طول ۹۶ دقیقه بازی ۱۰ نفره نمی‌شد احتمالا یوونتوس شکستی دیگر را تجربه می‌کرد.

واقعا تا قبل از پنالتی VAR یوونتوس شایسته شکست بود و افتضاح بازی می‌کرد .

من واقعا می خواهم بدانم که ماتیا دیشیلیو زمان گل میلان چکار می‌کرد. فقط مشکل مارک کردن نبود و انگار اجازه داد انته ربیچ به راحتی از او رد شود ! یک رکورد منفی دیگر هم به جا گذاشت ، حتی ۱ بار هم در طول بازی تکل نزد !

بازیکنان میلان ۷ کارت زرد و ۱ قرمز گرفتند. فکر می‌کنم هوادارن میلان نسبت به این موضوع در طول بازی معترض باشند. این بازی نشان داد چگونه ۲ مصدومیت روی تیم ساری تاثیر می‌ گذارد ، جای خالی تکنیک و سرعت داگلاس کاستا در تیم مشاهده می شد. با توجه به نبود دنیلو در واقع تنها انتخاب دفاع راست دیشیلیو بود (مگر استفاده دوباره از کوادرادو در پستی غیر تخصصی) ، البته دوره مصدومیت دنیلو سپری شده ولی کماکان نمی‌توان تا هفته های آتی به او فشار زیادی وارد کرد.

در پایان : خدا رو شکر ... بخاطر جیجی ، جیجی عاشقت هستیم .

شکست-یووه-مقابل-لاتزیو-در-سوپرکاپ
شکست یووه مقابل لاتزیو در سوپرکاپ
مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری...
زنان-شگفت-انگیز
زنان شگفت انگیز
می توان گفت با کسب کوپا ایتالیا...
خداحافظی-با-کوپا
خداحافظی با کوپا
۱۰ دقیقه بعد از ورود کانسلو او...
مکس-آلگری-:-کوپا-ایتالیا-یک-هدف-اصلی-برای-ماست-!
مکس آلگری : کوپا ایتالیا یک هدف اصلی برای ماست !
مکس آلگری سرمربی 51 ساله و اهل...