رونالدو در دهه دوم ۲۰۰۰
رونالدو-در-دهه-دوم-۲۰۰۰

نگاهی به عملکرد رونالدو در دهه ای که گذشت

اگر یوونتوس یکبار دیگر سری آ را برنده شود واقعا لایقش بوده است. اینتر پا به پای سلاطین سری آ آمد . در آخرین بازی لیگ یووه قبل از کریسمس ، غول تورینی بازی را ۱-۱ با سمپدوریا دنبال می کردند و رونالدو با یک گل استثنایی قبل از نیمه باعث پیروزی آنان شد.

گلی میخکوب کننده مثل ماهی سالمونی که خلاف جهت آب پرش می کند و در بین راه روی هوا می ماند و ضربه ای به توپ میزند. تمام کنندگی کاملا خیره کننده ان هم برای بازیکنی که در فوریه ۳۵ ساله می شود . چیزی که آن گل نشان داد مهارت بالا و همچنین امادگی جسمانی بی نظیر ۷ را نشان می داد . جیمی برنز در باره کریس می گوید : " مسابقه بهترین فوتبالیست تاریخ ، اگر شما دوباره آن گل را ببینید ، قدرت بدنی خارق العاده ، ۱ متر پرش زمان زدن ضربه و همچنین حرکتی عرضی روی هوا و فرودی سخت و استثنایی و در کمال تعجب بدون مصدومیت . "

" پرش ، مهارت ، هنرنمایی و قدرت بدنی همگی در آن لحظه دیده شدند و مجری آن کریستیانو رونالدو بود. نشان از اینکه اسطوره کماکان زنده است و موجب شگفتی ما می شود‌. "

رونالدو در دهه گذشته با رئال مادرید افتخارات زیادی کسب کرده ، فرم خشمگین و گل های او باعث شد رئال مادرید بتواند طی ۵ سال ۴ بار قهرمان رقابت های لیگ قهرمانان شود. آمار او خیره کننده است ، ۱۷ گل در ۱۱ مسابقه در اولین تورنومنت ، ۱۲ گل در سال ۲۰۱۴ ، ۱۶ گل در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و ۱۵ گل در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ .

در آپریل ۲۰۱۷ به عنوان مثال ، زمانی که در یک چهارم نهایی رئال با بایرن بازی می کرد او با زدن ۵ گل در ۲ بازی تفاوت تیم ها را رقم زد . در نیمه نهایی برابر اتلتیکو مادرید ، تیمی مستحکم که سیمئونه ساخته بود و گل نخورده بود رونالدو هت تریک کرد ، در فینال هم برابر یوونتوس دبل کرد ، او مهار نشدنی است .

رونالدو

در واقع رونالدو مهارتهایی ذاتی دارد ، جان کارلین در باره او می گوید : " CR7 برای هر بازی هدیه ای دارد ، البته احتمالا او شیاطینی هم درون خود دارد که به پیروزی او در هر بازی کمک می کنند ، عدم رضایت همیشگی باعث می شود که همیشه دیوانه وار رقابت کند. او باید با لیونل مسی رقابت کند ، کسی که یک نابغه ذاتی به دنیا آمده ، و برای همین رونالدو به طور مداوم روی فیزیک خود کار می کند تا این اختلاف را جبران کند و همیشه در فرمی استثنایی باشد . "

" تا الان بازیکنی را ندیده ام که بدون خجالت از گلزنی هم تیمی اش اظهار ناراحتی کند و بگوید من باید آن گل را میزدم . مطمئنم که کریستیانو ذاتا انسان خوب و خوش قلبی است ، ولی در زمین شخصیت او باعث می شود مردم در مورد او جور دیگری قضاوت کنند. اگر شما کمی این حس خود خواهی و را نداشته باشید محال است که به بازیکنی با این سطح از موفقیت و یا گلزنی با این آمار خیره کننده تبدیل شوید . "

دیگو تورس نویسنده ال پایس معتقد است که : " رونالدو احتیاج دارد که همه عاشقش باشند ، از خانواده ، دوستان و مردم . او دیگر برای عناوین و رکوردها و ... نمیجنگد و گل نمیزند ، او برای اغنای روح خود می جنگد و گل میزند‌ . "

گلهای او ، چه ۴۵۰ گل طی ۹ سال رئال مادرید ، چه ۹۹ گل با تیم ملی پرتغال بخاطر نبوغ او در محوطه جریمه بوده و گل زدن برای او مانند نفس کشیدن می ماند .

" او سریع و قدرتمند است ، می تواند مدافعان را اذیت کند ، هوشمندانه حرکت می کند ، در یک نقطه ساکن نمی ماند و این حرکت دائمی همانند جیمی واردی ، دیگو آسپاس و دیوید ویا می باشد ، انگار روی زغال داغ ایستاده و مدام باید جا به جا شود. انگار درونش برق در جریان است. همچنین او بسیار محبوب است که از فالورهای شبکه های اجتماعیش مشخص است .

cr7

 در عین حال او بزرگترین طلاق فوتبالی را رقم زده و در سال ۲۰۱۸ از رئال مادرید جدا شده ، تنها چند هفته که رئال مادرید را به سومین قهرمانی لیگ قهرمانان رسانده . "

بازنده جدایی رونالدو-رئال مارید مطمئنا رئال مادرید بود ، پرز رقمی سیاست مدارانه روی رونالدو گذاشت ، دست اندرکاران و هواداران دلیل اینکه چرا رونالدو باید برود را متوجه نمی شدند و از آن به بعد هیچ قهرمانی ای کسب نکرده اند .

آمار گلزنی آن ها افت کرده که مشخصا به خروج رونالدو مربوط می شود ، آن ها امید اول گلزنی خود را از دست داده اند . پرداخت ۶۰ میلیون یورو هم برای بازیکنی مانند لوکا یوویچ که برای پر کردن جای کریستیانو رونالدو آمده اشتباه دیگری بود ، آن ها همچنین مشکل برندینگ هم پیدا کردند و از نطر اقتصادی هم زیان دیدند. البته رونالدو هم از پر افتخارترین باشگاه جهان جدا شد ، به نظر می رسید رونالدو دیگر در اوج نیست ، حالا به خاطر فضای تیم جدید یا اینکه به خوبی تغذیه نمی شده یا اینکه با یوونتوس هماهنگ نشده و به هر دلیلی که هست هر ۲ طرف از این جدایی زیان دیده اند.

البه احتمال دارد که رونالدو بتواند یوونتوس را به قهرمانی لیگ قهرمانان برساند و با اینکه یا پرتغال جام ملی دیگری را کسب کند . با همه این احوال تام بردلی می گوید کسی که به سمت ۴۰ سالگی می رود و به دنبال چالشی به این سنگینی است شجاع و شایسته احترام است.

تولد-35-سالگی-رونالدو-و-لیگ-قهرمانان
تولد ۳۵ سالگی رونالدو و لیگ قهرمانان
رونالدو در سن ۳۵ سالگی آماده...
مثلث-هجومی-HDC
مثلث هجومی HDC
برای ساری تصمیم سختی در راه است...
نگاهی-به-عملکرد-کاستا-زیر-نظر-ساری
نگاهی به عملکرد کاستا زیر نظر ساری
او اگر در طول ۷ ماه باقی مانده...
تولدت-مبارک-یوونتوس
تولدت مبارک یوونتوس
۳۷ قهرمانی لیگ ، ۲ لیگ قهرمانان...