خوب ، بد و زشت یک بازی
خوب-،-بد-و-زشت-یک-بازی

یوونتوس در تساوی با اتلتیکو هم بسیار خوب بود و هم بسیار بد . هر چقدر بیشتر در تیم تغییر ایجاد می کنند بیشتر تغییر نمی کند ! با وجود خرید ۲ هافبک جدید ساری کماکان از سامی خدیرا و بلیز متویدی جلوتر از میرالم پیانیچ استفاده می کند . سیستم و تاکتیک فرق کرده ولی پاشنه آشیل بیانکونری کماکان سر جای خود هست : دفاع منطقه ای .

این مشکل ۲ بار هم قبل از فیفا دی خودش را نشان داد، زمانی که نتیجه ۳ بر صفر ناپولی داشت به باد می رفت که به لطف گل به خودی کولیبالی این اتفاق نیفتاد .

چهارشنبه در اولین بازی لیگ قهرمانان یووه باز هم برتری دو گله خود را از دست داد، روی یک ضربه آزاد و کرنر دقیقه ۹۰ که اتلتیکو یک امتیاز روی هوا کسب کرد . هر دو تیم با شرایط شبیه به هم وارد بازی شدند . هر دو تیم تغییراتی ایجاد کرده بودند و بسیار با تیم هایی که پارسال در مرحله یک شانزدهم با هم روبرو شدند تفاوت داشتند . روی نیمکت یوونتوس ساری جانشین مکس آلگری شده بود و با خود سیستمی کاملا متفاوت آورد که یوونتوس به آن عادت ندارد.

دیگو سیمئونه کماکان در کنار خط اتلتیکو را رهبری می کند، ولی تغییرات بسیاری در بازیکنان صورت گرفته ، از جمله رفتن ستارگانی مثل آنتوان گریژمان و دیگو گودین . در ضمن هر دو تیم در بازی های قبلی خود نتایج خوبی کسب نکرده بودند و امتیاز از دست داده بودند . یوونتوس به تساوی بدون گل برابر فیورنتینا دست یافت و تقریبا موقعیت گلی هم ایجاد نکرد . اتلتیکو هم با نتیجه ۲ بر صفر برابر رئال سوسیداد شکست خورده بود و از آن بدتر مجبور شده بود یان اوبلاک گلر کلاس جهانی خود را به خاطر ضربه ای که به سرش خورده بود تعویض کند .

بنابراین دو تیم کاملا بازسازی شده چهارشنبه در ورزشگاه واندا متروپولیتانو رو در روی هم قرار گرفتند .

ساری با سیستم ۴-۳-۳ معمول خود ، با فقط یک تغییر نسبت به بازی فیورنتینا وارد زمین شد . شزنی ، الکس ساندرو ، بونوچی ، دلیخت ، دنیلو ، پیانیچ (که خیلی سریع مصدومیت بازی فیورنتینا را پشت سر گذاشت) ، خدیرا ، متویدی ، کوادرادو (ستاره ای که به صورت ناگهانی جانشین داگلاس کاستای مصدوم شد) هیگوایین و کریس رونالدو . سیمئونه هم با سیستم ۴-۴-۲ همیشگی خودش وارد زمین شد. اوبلاک(که مصدومیتش برطرف شده بود) ، تریپیر ، خیمنز ، ساویچ ، لودی ، کوکه ، سائول ، پارتی ، لمار ، دیگو کاستا و ژائو فلیکس .

فقط یک دقیقه زمان برد که یوونتوس به کاری را که در کل بازی فیورنتینا نتوانست انجام دهد برسد ، گرفتن ضربه کرنر .

البته آن کرنر به جایی نرسید و هر دو تیم ۱۰ دقیقه اول را مشغول ارزیابی یکدیگر بودند . در دقیقه ۱۰ رونالدو سعی کرد از یک فضای کوچک دریبل بزند که توپش گرفته شد و ژائو فلیکس توانست توپ را حمل کند و شوت خطرناکی بزند که توسط شزنی مهار شد و توپ به کرنر رفت. روی آن کرنر خیمنز نزدیک نقطه پنالتی فضایی برای یک ضربه سر پیدا کرد که از بالای دروازه به بیرون زده شد ولی فضایی که این اروگوئه ای روی ضربات کرنر کشف کرده بود به نقطه کابوس یووه در طی بازی تبدیل شد.

اتلتیکو مالکیت بیشتری در مراحل بعدی بازی داشت . آن ها با استفاده از توپ های بلند توسط فول بک ها از فضای یک سوم زمین یووه استفاده می کردند ولی توانایی خلق موقعیت خطرناکی نداشتند.

بزرگترین خطر یک ضربه سر دیگر بود که باز هم توسط خیمنز روی یک ضربه کرنر زده شد و شزنی آن را دفع کرد. ۲۲ دقیقه طول کشید تا این که یووه بالاخره اولین شوت خود را بزند ، یک حرکت طولانی از سمت وینگر چپ که اوبلاک به راحتی آن را در اختیار گرفت. بیانکونری به آرامی بازی را در دست گرفت ولی مثل اتلتیکو آن ها هم نتوانستند موقعیت جدی گل ایجاد کنند . خطرناکترین موقعیت در دقیقه ۴۰ زمانی که کوادرادو پاسی را در هنگام کرنر دریافت کرد و سانتر بسیار عالی برای رونالدو فرستاد که رونالدو فقط توانست آن را در دستان اوبلاک قرار دهد.

درست آخرین لحظات نیمه اول خدیرا وارد محوطه جریمه اتلتیکو شد و توپ را برای متویدی فرستاد که متویدی آن را خراب کرد . هر آن چه که ساری بین دو نیمه (احتمالا با چاشنی هیجان و خشونت) به بازیکنان گفته بود کار خودش را کرد و ۳ دقیقه بعد از شروع نیمه دوم یوونتوس جلو افتاد .

حرکت از سمت بونوچی شروع شد که یکی از پاس های بلند انحصاریش را برای هیگوایین فرستاد ، حمایت زیادی از هیگوایین نمی شد ولی هیگی با صبر زیاد منتظر رسیدن کمک بود ، اول به نظر می رسید که توپ را برای رونالدو که از سمت چپ حرکت کرده بود خواهد فرستاد ولی وقتی متوجه رسیدن و فضای خوب کوادرادو شد با یک پاس بغل پا جهت بازی را عوض کرد و دفاع را جاگذاشت. ملی پوش کلمبیایی یک تو سر توپ زد که برای خود قدری فضا ایجاد کند و با یک شوت خوب سه کنج دروازه اتلتیکو را نشانه گرفته و اوبلاک را میخکوب کرد .

اتلتیکو در واکنش دو شوت خیلی سریع طی ۱۰ دقیقه زد که هیچ کدام در چهارچوب نبود. در دقیقه ۶۰ هم می توانستند بازی را مساوی کنند که این موقعیت به خاطر ناهاهنگی کوکه و خیمنز از دست رفت. در این بین یک اتفاق نادر هم افتاد و توپ به صورت دنی ماکلی برخورد کرد و کمی مصدوم شد. پس از آن یووه برتری را دو برابر کرد ، رونالدو با یک پاس دقیق الکس ساندرو را از سمت چپ راه انداخت و ساندرو هم با یک سانتر دقیق توسط متویدی به شانه اوبلاک برخورد کرد و بعد به گل دوم تبدیل شد .

ولی یوونتوس پس از ۵ دقیقه اجازه داد که حریف به بازی برگردد . یک زنجیره از اشتباهات دفاعی ، خیمنز دنیلو را برای سانتر کردن جاگذاشت ، در حالی که بنتانکور به راحتی گذاشت ساویچ از او رد شود.

یووه خیلی سریع توانست واکنش نشان دهد و هیگوایین در موقعیت خوبی در سمت راست قرار گرفت و شلیکی انجام داد و اوبلاک توپ را برگشت داد و در ریباند هم به متویدی رسید و شوتی در چارچوب زد که تریپیر با جایگیری خوب آن را از محوطه ۶ قدم دفع کرد. در حالی که ۱۰ دقیقه از بازی مانده بود پائولو دیبالا وارد بازی شد و خیلی سریع هم در پی یک حرکت تکنیکی سانتر خوبی انجام داد که به خوبی دفع شد.

اتلتیکو همینطور برای گل مساوی فشار می آورد. در زمانی که ۸ دقیقه از بازی مانده بود روی اشتباه دنیلو داشتند به گل تساوی می رسیدند ، توپ توسط کوکه با یک پاس تک ضرب برای ویتولو فرستاده شد و مهاجم اسپانیایی هم شوت خوبی زد و شزنی آن را به سختی از روی دروازه رد کرد .

یک دقیقه بعد سانتر تریپیر به آسمان محوطه ۶ قدم رسید . توپ به دست بونوچی برخورد کرد ولی داور این برخورد را پنالتی تشخیص نداد، با این نظر توپ در زمان برخورد خیلی به مدافع نزدیک بوده . در حالی که ۳ دقیقه از بازی مانده بود آرون رمزی وارد بازی شد تا یووه بتواند بازی را تا پایان مدیریت کند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

دیبالا که به کمک دفاع آمده بود یک شوت را بلاک کرد تا به کرنر برود. ضربه در فضایی که در کل بازی خیمنز از آن استفاده می کرد روی سرش فرود آمد ولی هکتور هررا با دورخیز زیاد خودش را به توپ رساند و از روی سر خیمنز با ضربه سری محکم توپ را دور از دستان شزنی که شیرجه زده بود به تور چسباند‌ .

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...