تولد 35 سالگی رونالدو و لیگ قهرمانان
تولد-35-سالگی-رونالدو-و-لیگ-قهرمانان

نام رونالدو با لیگ قهرمانان گره خورده است

سوال : آیا کریس رونالدو در سن ۳۵ سالگی از آخرین هورای بردن لیگ قهرمانان لذت خواهد برد ؟ کریستیانو رونالدو امروز ۳۵ ساله شد و هیچ نشانی از افت در او مشاهده نمی‌شود ، او می‌داند که برای بردن یک لیگ قهرمانان دیگر با یوونتوس وقت زیادی ندارد .

سوپراستار پرتغالی بدون شک یکی از بهترین بازیکنان تاریخ و شاید بهترین آن باشد ، توانایی های او باعث شده خیلی از طرفداران فوتبال او را برتر از مسی بدانند. هر چند مسی در لالیگا موفق‌تر عمل کرده ولی در لیگ قهرمانان از رونالدو عقب است.

برای کسی که ۴ بار لیگ قهرمانان را برنده شده و در ۲ فینال گلزنی کرده است احمقانه است ؛ ولی او از ماشین گلزنی پرتغالی عقب است . تعدادی از افتخارات رونالدو عبارتند از :

  • اولین بازیکنی که در لیگ قهرمانان ۱۰۰ گل به ثمر رسانده.
  • اولین بازیکنی که در مرحله حذفی لیگ قهرمانان ۵۰ گل به ثمر رسانده.
  • اولین بازیکنی که در تمام بازیهای مرحله گروهی گل زده.
  • اولین بازیکنی که در ۱۰ بازی پشت سر هم در لیگ قهرمانان گل زده.
  • اولین بازیکنی که در ۷ دوره لیگ قهرمانان بیشترین گل را به ثمر رسانده.
  • اولین بازیکنی که ۵ بار قهرمان لیگ قهرمانان شده.
  • اولین بازیکنی که در ۳ فینال لیگ قهرمانان گلزنی کرده.

البته مسی هم در لیگ قهرمانان افتخارات کمی نداشته و اینکه امسال با بردن توپ طلا در این افتخار از رونالدو پیشی گرفته 

ولی در صورت پیروزی دیگری از رونالدو در لیگ قهرمانان او می‌تواند خود را از مسی جدا کند . در حالی که ۴ قهرمانی با رئال مادرید و ۱ قهرمانی با منچستر یونایتد یک دستاورد بزرگ است ، اغلب پیروزی‌های رونالدو با باشگاهی بوده که همیشه در لیگ قهرمانان موفق عمل کرده . در حالی که غول‌ سری آ از نظر پیروزی در لیگ قهرمانان پشت سر آث میلان با ۷ قهرمانی و اینترمیلان با ۳ قهرمانی قرار دارند و اینکه از ۹ فینالی که رسیده اند تنها ۲ بار برنده شده‌اند و هیچ باشگاهی در تاریخ بیش از ۷ فینال شکست نخورده .

مطمئنا یوونتوس با اشراف به این موضوع رونالدو را به تیم خود آورده ، و حالا پس از ۱ فصل اولی نسبتا مناسب رونالدو به فرم ایده‌آل و کشنده خود برای بردن لیگ قهرمانان برگشته و آماده رقم زدن فصلی رویایی برای یوونتوس و خود می‌باشد.

پس از یک شروع آرام در ابتدای فصل ، رونالدو ۲۰ گل برای یوونتوس و تیم ملی پرتغال در تنها ۱۵ بازی به ثمر رساند و تنها در ۲ بازی نتوانست گلزنی کند. قبلا هم دیده‌ایم زمانی که او وارد این فرم می‌شود و اعتماد بنفس خود را بازمی‌یابد تقریبا غیر قابل مهار می‌شود.

یوونتوس در مرحله یک شانزدهم لیگ قهرمانان با یک قرعه نسبتا راحت روبرو شده‌ و البته در مرحله بعد با تیم های قدرتمند تری روبرو می‌شوند ، رونالدو در سن ۳۵ سالگی آماده نوشتن آخرین فصل های دوران حرفه ای خود است. برنده شدن لیگ قهرمانان می‌تواند پایانی رویایی برای پایان رونالدو باشد ، ولی در حال حاضر به جای فکر کردن به یک پایان عالی از بازی های قهرمان افسانه ای لذت ببریم.

رونالدو-در-دهه-دوم-۲۰۰۰
رونالدو در دهه دوم ۲۰۰۰
آمار گلزنی آن ها افت کرده که مشخصا...
مثلث-هجومی-HDC
مثلث هجومی HDC
برای ساری تصمیم سختی در راه است...
نگاهی-به-عملکرد-کاستا-زیر-نظر-ساری
نگاهی به عملکرد کاستا زیر نظر ساری
او اگر در طول ۷ ماه باقی مانده...
تولدت-مبارک-یوونتوس
تولدت مبارک یوونتوس
۳۷ قهرمانی لیگ ، ۲ لیگ قهرمانان...