تحلیل تاکتیک ساری بال قسمت سوم
تحلیل-تاکتیک-ساری-بال-قسمت-سوم

در مطلب قبلی با هم با تاکتیک ساری آشنا شدیم و در این قسمت به بررسی وضعیت بازیکنان موجود در خط حمله و هافبک در سیستم ساری خواهیم پرداخت . برای خواندن قسمت اول مقاله روی لینک روبرو کلیک کنید : قسمت اول برای خواندن قسمت دوم مقاله روی لینک روبرو کلیک کنید : قسمت دوم

مدافعان

کیلینی همواره یکی از رکن‌های اصلی خط دفاع یوونتوس بوده است. با این وجود سرعت عمل او کمی پایین است ولی با خطاهای‌ به موقع خود می‌تواند این ضعف را کنترل کند ولی شرایط او در سال های اخیر نشان داده است که او تنها بین ۲۰ تا ۲۵ بازی می‌تواند انجام دهد‌. به همین دلیل یوونتوس در این فصل نقل و انتقالات بخش عمده‌ای از تمرکز خود را بر روی خط دفاعی خود گذاشته است.

بونوچی یکی از معدود مدافعانی است که می‌تواند بازی سازی را از زمین خودی شروع کند و اگر هافبک دفاعی قابل اعتمادی در جلوی او باشد به این استعداد او کمک بیشتری خواهد کرد. خیلی‌ها فکر می‌کنند که اگر یوونتوس با دلیخت قرارداد امضا کند او از یوونتوس خواهد رفت اما یکی از اصول سیستم ساری بازی‌‌ سازی از خط دفاعی است به همین دلیل ممکن است ساری با رفتن او از تیم مخالفت کند.

دلیخت

اگر یوونتوس موفق به جذب او شود، یوونتوس یکی از استعداد‌های برتر اروپا را جذب کرده است. استعداد او در این سن باعث شده است خیلی ها او را با کاناوارو مقایسه کنند. بازی خوانی، جاگیری، نگرش، قدرت رهبری و قدرت بدنی او نقاط قوت این بازیکن است. شاید او در حال حاضر نتواند به خوبی جای کیلینی و بونوچی را پر کند اما قطعا در آینده جایگزین شایسته‌ای برای آن ها خواهد بود.

پیوستن او به یوونتوس یک معامله دو سر برد است زیرا او این فرصت را خواهد داشت تا در کنار بزرگانی نظیر رونالدو، کیلینی، بونوچی و بوفون بازی کند و همچنین یوونتوس می‌تواند خلع مدافعان میانی خود را کاملا برطرف کند.

روگانی

او توانست در امپولی به بهترین فرم خود زیر نظر ساری برسد. او به قدری در امپولی خوب بود که یوونتوس را متقاعد کرد تا با او قرارداد امضا کند. اما با این حال هیچگاه روگانی را در فرم خوبش در یووه ندیده‌ایم. شاید دلیل این موضوع مسائل ذهنی یا عدم ثبات او در ترکیب ثابت باشد اما به هر حال کار کردن دوباره با ساری می‌تواند او را به فرم‌ ایده‌آل خود در امپولی برساند.

دمیرال

او کاملا برای هواداران نا اشنا است. سبک او مشابه با کیلینی است. دمیرال در تیم ملی نیز نقش مثبتی داشته است و نقطه قوت او تکل زنی به موقع و پا به توپ بودن است. شاید در آینده طرفداران یوونتوس پاراتیچی را برای جذب او ستایش کنند.

در سیستم ساری نقش مدافعان بسیار پر رنگ است به نحوی که آن ها همواره یکی از اجزای مثلث‌های تشکیل شده در زمین هستند. به نظر خیلی از کارشناسان ساندرو می‌تواند تحت نظر ساری به سطح خوبی برسد به همین دلیل به نظر می‌رسد مسئولان باشگاه از فروش او فعلا صرف نظر کرده‌اند و بجای او اسپیناتزولا را فروخته‌اند. قبل از پیوستن اسپیناتزولا به یوونتوس او در آتالانتا عملکرد درخشانی داشت.

اما حضور او در سمت چپ دفاع نشان داد که او بیشتر مناسب پست هافبک است تا دفاع و از نظر دفاعی با سطح ساندرو فاصله زیادی دارد. جانشینی او با پلگرینی می‌تواند به نفع یوونتوس تمام شود چون حالا یوونتوس یک بازیکن ۲۰ ساله با استعداد در ترکیب خود می‌بیند که فرصت زیادی برای پیشرفت دارد.

برخلاف سمت چپ یوونتوس، پست دفاع راست اکنون تبدیل به یک نگرانی برای باشگاه شده‌ است.

با فروش احتمالی کانسلو که از نظر اقتصادی می‌تواند به صرفه باشد، یوونتوس حالا تن ها دیشیلیو را در این پست می‌بیند. دیشیلیو برای یوونتوس یک بازیکن فوق‌العاده نبوده است ولی از جهت دفاعی نشان‌داده است که می‌تواند پیشرفت بیشتری بکند. به نظر می‌رسد ساری او را به عنوان اصلی در نظر ندارد به همین دلیل شایعات حضور تریپیر به شدت افزایش یافته است و به نظر می‌رسد یوونتوس در این تابستان یک خرید در این پست خواهد داشت.

به نظر می‌رسد یوونتوس شرایط بسیار بهتری نسبت به چلسی برای ساری دارد. در این فصل تغییرات زیادی در سبک یوونتوس خواهیم دید.

انتظار می‌رود او به زودی ترکیب اصلی خود را بشناسد و یکی از چالش‌های او این است فاصله کیفی بازیکنان ترکیب اصلی و بازیکنان نیمکت را کاهش دهد تا در صورت نیاز از آن ها بشتر استفاده کند. شاید در ابتدا هماهنگی بازیکنان با نحوه تمرین‌ دهی ساری و سبک او دشوار باشد و حتی در فصل اول نتایج خیلی خوبی از تیم مشاهده نکنیم.

اما اگر تیم دارای یک سبک مشخص باشد بازیکنان می‌توانند زیر نظر او بسیار پیشرفت کنند، مسئله‌ ای که در تیم‌های قبلی او به خوبی مشاهده کردیم. مطمئنا با نمایش بازی زیبا هواداران نیز از قبل بسیار راضی تر خواهند بود. آن ها در فصل گذشته بازی‌های خوبی از یوونتوس ندیدند و به نظر می‌رسد بازیکنان یوونتوس با فلسفه ساری موافقتر باشند.

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...