تحلیل تاکتیک ساری بال قسمت دوم
تحلیل-تاکتیک-ساری-بال-قسمت-دوم

در مطلب قبلی با هم با تاکتیک ساری آشنا شدیم و در این قسمت به بررسی وضعیت بازیکنان موجود در خط حمله و هافبک در سیستم ساری خواهیم پرداخت . برای خواندن قسمت اول مقاله روی لینک روبرو کلیک کنید : قسمت اول

خط حمله

رونالدو، دیبالا، کاستا ؛ هر سه بازیکن سریع هستند و توانایی بازی تکضرب را در سیستم ساری دارند و همچنین در زمین دائما جابجا می‌شوند‌ . از طرفی مویس کین نیز حرکاتی خوب و سریعی در زمین دارد و این سبک بازی او نوید بخش این است که او می‌تواند تحت نظر ساری پیشرفت زیادی بکند. برناردسکی تا به امروز موفق نبوده است که یک فرم یکنواخت و ثابت را به نمایش بگذارد.

تا حدودی مصدومیت های او می‌تواند یکی از دلایل این مشکل باشد .

همچنین او در سیستم الگری یک موقعیت مشخص نداشت و این مسئله یکی از موانع او در شکل گیری نقشش در ترکیب اصلی بود. او می‌تواند به طور شگفت آمیزی از قدرت بدنی‌اش استفاده کند تا بتواند برای خود فضایی در میانه و سمت راست زمین ایجاد کند. مانژوکیچ یک بازیکن بسیار با استعداد است که بخوبی توانایی بازی تک ضرب را در جلوی زمین دارد اما به دلیل فقدان سرعت در بازی او و پایین بودن احتمال فیکس بودن در سال آینده ممکن است او را دیگر در یوونتوس نبینیم.

خوان کوادرادو نیز در دو فصل اخیر روند قابل قبولی نداشته است و مانند گذشته از خود ابتکار عمل نشان نمی‌دهد اما نقطه قوت او بی شک سرعت بالای او است‌ . ایده بازی کردن او در دفاع راست بسیار وحشت آمیز است زیرا او برای این پست ساخته نشده است و قدرت دفاعی بسیار پایینی دارد. همچنین قدرت پایین حفظ توپ او می‌تواند تیم را با خطر‌های زیادی در آن پست روبرو کند.

هافبک‌

سبک بازی پیانیچ دقیقا آن چیزی است که ساری می‌خواهد . با وجود این که او فیزیک مناسب را برای یک هافبک دفاعی ندارد، اما در صورت بکارگیری او در یک خط جلوتر، دقت بالای پاس دهی و موقعیت‌ سازی مناسب او برای مهاجمان می‌تواند به فاز هجومی یوونتوس کمک زیادی بکند . همچنین سبک بازی پیانیچ در سیستم‌های مالکانه بیشتر به چشم می‌آید. یکی دیگر از چالش‌های پیش رو برای ساری این است که او را در چه منطقه‌ای از زمین به کار بگیرد.

رمزی نیز دقیقا مانند پیانیچ برای سیستم ساری ساخته شده است .

او یک بازیکن باکس تو باکس با توانایی‌های بالا است. آمار پاس گل‌های او در آرسنال از توانایی‌های او خبر می‌دهد. اگر او بتواند شرایط بدنی خود را حفظ کند، می‌تواند یکی از مهره‌های اصلی یوونتوس در فصل‌های آینده باشد. بنتانکور زمانی که در بوکاجونیور بازی می‌کرد قدرت حمل توپ بالایی را از خود نشان می‌داد. در لیگ جدید وضعیت برای او فرق می‌کند اما او ثابت کرده است که می‌تواند یکی از نقش‌های اساسی را در سیستم ساری بازی کند.

او به تازگی قراردادش با باشگاه را تمدید کرده است و به دلیل سن پایینی که دارد فرصت زیادی برای پیشرفت بیشتر را خواهد داشت.

با وجود قدرت فیزیکی بسیار بالا، به نظر می‌رسد متوئیدی سازگاری زیادی با سیستم ساری ندارد. ساری به بازیکنانی اهمیت می‌دهد که بتوانند سریع پاسکاری کنند و با توجه به خصوصیات متوییدی او می‌تواند یکی از گزینه‌های خروج یوونتوس در این تابستان باشد. خدیرا از لحاظ تیکنیکی بازیکن قابل قبولی به شمار می‌رود اما اگر از نظر سرعت بخواهیم او را بررسی کنیم، هنگامی که پا به توپ است بسیار سرعت تیم را پایین می‌آورد.

همچنین او در ضد حمله‌های تیم حریف نمی‌تواند به خوبی کارهای هجومی آنها را خنثی کند. بعد از پایان فصل به نظر می‌ رسید که سرمربی یوونتوس هر کسی باشد احتمال جدایی خدیرا از تیم بالا است.

ربیوت که به تازگی به جمع بیانکونری پیوسته است بازیکنی است که بیشتر تمایل به بازی در خط جلوی تیم را دارد اما در پاریس بیشتر در جلوی خط دفاعی بازی می‌کرد. به نظر می‌رسد یوونتوس او را بیشتر برای کارهای تهاجمی‌اش به خدمت گرفته است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای متوئیدی باشد. اگر یوونتوس بتواند ترکیب او و کان را در هافبک دفاعی داشته باشد، پیانیچ و رمزی می‌توانند تمام خواسته‌های ساری را در خط هافبک برآورده کنند.

امره کان هنگامی که در لیورپول بود در پست هافبک دفاعی برای آنها بازی می‌کرد و در آن منطقه بسیار خوب بود زیرا او دارای فیزیک بدنی و قدرت دفاعی عالی است و همچنین در هنگام تصاحب توپ عملکرد خوبی دارد. اگر او بتواند خود را به شرایط آرمانی‌اش برساند می‌توانیم کاملا بر روی او در پست هافبک دفاعی تکیه کنیم. او با وجود خلاقیت کمتر نسبت به پیانیچ، قدرت حفظ توم بسیار بالاتری دارد.

او می‌تواند در یوونتوس دقیقا نقشی مانند ویدال را داشته باشد و امید زیادی به درخشش او در فصل آینده بین هواداران وجود دارد.

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...