تحلیل تاکتیک ساری بال قسمت اول
تحلیل-تاکتیک-ساری-بال-قسمت-اول

بعد از پروسه طولانی اعلام سرمربی بعدی یوونتوس، حالا هدف بعدی باشگاه جذب بازیکنان مد‌نظر است تا بتواند ترکیب را برای فصل بعد هر چه سریعتر آماده کند. هنگامی که ساری به یوونتوس پیوست بیشتر هواداران از ظاهر او و تعداد سیگارهایش در طول روز صحبت می‌کردند اما کمتر کسی بود که در رابطه با فلسفه فوتبالیش بعتی ساری بال و دستاورد‌های او در سال های اخیر صحبت کند‌.

او در دوران حرفه‌ایش ابتدا در امپولی بود و سپس چند سال به عنوان رقیب اصلی یوونتوس در ناپولی کار می‌کرد و در انتها به چلسی پیوست.

به قول خود ساری هر چقدر ترکیب تیم از بازیکنان مستعد تری ساخته شده باشد، مربی احتیاج به تلاش بیشتری برای پیدا کردن سیستمی دارد که با شخصیت آن ها همخوانی داشته باشد. قطعا او در ذهنش نظریه های زیادی دارد و با آوردن ان ها به یوونتوس می‌تواند تغییرات زیادی ایجاد کند.

ویژگی‌های سیستم ساری

حفظ توپ

تعویض سریع بازی در یک سوم پایانی زمین

حرکت مداوم بازیکنان برای ساخت مثلث‌های هجومی

وجود دروازبان و دفاع‌ وسط‌ های با کیفیت بالا . دفاع وسط‌ها باید توانایی بازی سازی از زمین خودی را داشته باشند تا بتوانند فشار تیم حریف را کاهش دهند

انتقال سریع بازیکنان در جهت عرضی زمین

سانتر‌های کوتاه و سریع برای مهاجمان در عمق به منطوری کشاندن دفاع‌های حریف به محوطه جریمه و باز شدن فضای بیشتر برای سایر بازیکنان . مهاجمان در این سیستم نیاز دارند با حرکات پیوسته فضا سازی کنند و توانایی‌های فردی برای ساخت شانس گلزنی بسیار لازم است.

ساری عاشق این است که همیشه با یک ترکیب خاص به زمین بیاید. یکی از دلایل این علاقه این است که او به اعتقاد او در سیستم ساری بال باید بازیکنان حرکات یکدیگر را بخوبی بشناسند و به آن عادت کنند و تغییر زیاد ترکیب از این کار جلوگیری می‌کند. او معتقد است که بازیکنان با این کار می‌توانند چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا کنند و برای یکدیگر خلق موقعیت کنند. 

به اعتقاد بعضی از منتقدین، تیم‌های حریف ساری در صورتی که او از یک سیستم و یک ترکیب استفاده کنند راحت تر می‌توانند کار های هجومی او را خنثی کنند.

بعنوان مثال او در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر به خوبی در حال نتیجه گرفتن بود که به طور ناگهانی با مشکل روبرو شد. یکی از کارهای مهمی‌ که تیم‌های لیگ برتر در برابر او انجام دادند مهار کردن جورجینیو بود و بدلیل اینکه او در چلسی جایگزین مناسبی نداشت نتوانست عملکرد عالی‌ از خود به نمایش بگذارد.

اما از طرفی بعضی‌ نیز معتقدند که اگر او سیستمی داشت که به راحتی آنالیز و خنثی می‌شد نمی‌توانست با چلسی در رتبه سوم قرار بگیرد و همچنین به قهرمانی لیگ اروپا برسد. 

فوتبال مالکانه نیازمند بازیکنانی است که بتوانند توپ را در تمام مناطق زمین حفظ کنند. پاسکاری یک ضرب در یک سوم انتهایی زمین با بازیکنانی امکان پذیر است که بتوانند به سرعت تصمیم‌گیری کنند.

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...