بوفون قهرمان
بوفون-قهرمان

بازی شنبه یووه همه گونه دردسر برای یوونتوس ایجاد کرد ، هر بازی ای بعد تعطیلات بازی های ملی سخت است ولی روسوبلو مشکلات بسیار بیشتری را برای یوونتوس ایجاد کرد . بولونیا از فصل پیش که خود را از منطقه سقوط خارج کرد کماکان در فرم بی نظیری به سر می برد. فرمی که توسط میهایلوویچ شروع شده ، ضمنا ابتلا به سرطان خون میهایلوویچ هم باعث انگیزه بسیار زیاد بازیکنان بولونیا شده‌.

تیم میهایلوویچ که دوره دوم شیمی درمانی را هم به اتمام رسانده با قدرت زیادی در برابر صدرنشین سری آ ظاهر شد .

آن ها پس از اینکه در اواسط نیمه اول عقب افتادند پا پس نکشیدند و تنها پس از ۷ دقیقه بازی را به تساوی کشاندند . لوکاس اسکروپسکی چندین بار ناجی دروازه بولونیا شد و حتی پس از اینکه یووه باز هم جلو افتاد اجازه خوردن گل سوم را نداد یووه پیروزی خود را قبل از سوت بازی قطعی کرد و در وقت اضافه اگر تیر دروازه و سیو استثنایی بوفون نبود ۳ امتیاز از دست یووه رفته بود .

بوفون توسط ساری به عنوان دروازه بان اول انتخاب شده بود که احتمالا برای استراحت بیشتر شزنی برای بازی ۳ شنبه برابر لوکوموتیو مسکو در لیگ قهرمانان بوده . او در کنار کوادرادو ، بونوچی ، دلیخت ، ساندرو ، پیانیچ ، خدیرا ، ربیوت ، برناردسکی ، هیگوایین و رونالدو با سیستم ۴۳۱۲ وارد زمین شد . بولونیا هم با سیستم ۴۲۳۱ توسط میهایلوویچ راهی میدان شده بود . بازی در ابتدا کند آغاز شد و فقط ۲ شانس رونالدو در ۱۰ دقیقه اول کمی یخ بازی را آب کرد. VAR صحنه مشکوک به پنالتی رو دلیخت را رد کرد و ۵ دقیقه بعد هیگوایین با یک شوت خطری ایجاد کرد که البته به راحتی توسط دروازه بان بولونیا سیو شد.

سپس دو شوت خدیرا بلاک شد و به نظر می رسید هر لحظه یووه به گل می رسد و بالاخره در دقیقه ۲۰ این اتفاق افتاد و رونالدو روی اشتباه دفاعی بولونیا با شوت داخل جریمه یووه را پیش انداخت. این ۷۰۱ مین گل رونالدو بود که او را برابر با گرد مولر به جایگاه پنجم گلزنان تاریخ فوتبال رساند.

ولی بولونیا خیلی سریع برای جبران جلو کشید !

سانسونه یک کرنر گرفت و بولونیا روی ۲ اشتباه کوادرادو که فشار کافی روی مهاجمان بولونیا اعمال نکرد کمی درون محوطه جریمه توسط ریفلد کنترل شد و با یک شوت نیم والی و محکم با وجود شیرجه بوفون به کنج دروازه رفت و بولونیا به گل تساوی رسید.

۴ دقیقه بعد اورسولینی حتی شانس پیش افتادن هم داشت ولی ضربه آزادی را که از ربیوت گرفته بود را از بالای دروازه بیرون زد. دو دقیقه بعد ساندرو موقعیتی را که توسط برناردسکی به دست آورده بود را از دست داد. نیمه اول تقریبا پایاپای بود ولی در نیمه دوم یوونتوس کنترل بازی را به شکل خیره کننده ای در اختیار گرفت و بولونیا را در زمین خود حبس کرد. در دقیقه ۵۲ اسکوروپسکی به شکل بی نظیری ضربه سر محکم رونالدو را سیو کرد و یک دقیقه بعد یوونتوس به گل برتری رسید .

کوادرادو در سمت چپ برناردسکی را با پاسی بلند پیدا می کند ، برناردسکی به تو می زند و سپس رونالدو توپ را کنترل می کند ولی تعادل خود را از دست می دهد ، توپ دو قدمی به عقب برمی گردد و جلوی پیانیچ می افتد و میرالم به توپ ضربه می زند و توسط سوریانو به صورت ناقص دفع می شود و جلوی هیگوایین می افتد و الپیپیتا سعی می کند دریبل بزند و باز هم دفع می شود و پس از یک فرایند سریع توپ درون محوطه جریمه جلوی پای پیانیچ قرار می گیرد و پیانیچ با یک ضربه فنی و خونسرد توپ را به درون دروازه می فرستد .

جلوی دروازه اسکوروپسکی باز هم موقعیت خلق شد ، او در دقیقه ۶۰ ضربه خدیرا را سیو کرد و در دقیقه ۶۴ یک دبل سیو زیبا انجام داد و در ابتدا شوت از فاصله نزدیک هیگوایین را دفع کرد و سپس شجاعانه توپ ریباند را هم دفع کرد. ۱۰ دقیقه بعد دوباره مانع گلزنی هیگوایین شد و سپس شوت راه دور برناردسکی را سیو کرد.

حملات زنجیره ای یوونتوس ادامه یافت و ۹ دقیقه به انتهای بازی اسکوروپسکی ضربه رونالدو را به زیبایی دفع کرد.

بولونیا سعی کرد وارد نیمه یوونتوس شود ولی توانایی انجام آن را نداشت. البته به نظر می رسید برتری یک گله یووه شکننده باشد و در دقیقه ۸۴ این موضوع اثبات شد و دفع توپ بونوچی نزدیک بود توسط اورسولینی به گل تساوی تبدیل شود ولی ضربه کم جان اورسولینی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ۵ دقیقه پایان بولونیا جلو کشید و ایجاد موقعیت کرد ، نقطه اوج حملات بولونیا در این زمان اتفاق افتاد ، دلیخت می خواست ارسال اسکو بازیکن تعویضی بولونیا را دفع کند و توپ به دست او برخورد کرد و موجی از اعتراضات برای گرفتن پنالتی به راه افتاد ولی ایراتی حتی برای چک کردن مانیتور VAR هم نرفت و رای به ادامه بازی داد‌ .

با قوانین جدید بسیار سخت می شود نظر داد که آن توپ پنالتی بوده یا خیر (با توجه به برخورد توپ به پای خود دلیخت در ابتدا) .

در دقایق پایانی بازی فدریکو سانتاندر مهاجم پاراگوئه ای بولونیا ضربه سری از فاصله ۵ یاردی به تیر دروازه زد و در برگشت پالاسیو توپ را در بازی نگه داشت و متویدی دفع ناقصی انجام داد و توپ را به هوا فرستاد ، سانتاندر که جلو آمده بود با یک ضربه برگردان زیبا به کنج دروازه ؛ بولونیا را تا مرز گل تساوی پیش برد ولی پرواز و سوپر سیو بوفون که می تواند سیو طلایی فصل باشد توسط اسب جنگی کهنه کار یووه مهار شد و سوت پایان بازی توسط ایراتی زده شد.

یووه با این برد به صدر نشینی خود در سری آ ادامه داد و بازی بعدی یوونتوس در لیگ قهرمانان در برابر دینامو موسکو خواهد بود و یووه به دنبال کسب پیروزی و ایجاد فاصله با این تیم و اتلتیکو مادرید می باشد و پس از آن در سری آ به مصاف لچه می رود .

پیروزی-یووه-و-تهدید-لاتزیو
پیروزی یووه و تهدید لاتزیو
زوج دیبالا-هیگواین یاد آور روزهای...
یوونتوس-سردرگم-مغلوب-ناپولی-منظم-شد
یوونتوس سردرگم مغلوب ناپولی منظم شد
راحت بگویم ، از سوت شروع بازی...
صدر-نشینی-با-اختلاف-4-امتیازی-نسبت-به-اینتر
صدر نشینی با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به اینتر
نیمه دوم بازی کالیاری و نیمه...
صدر-نشینی-یوونتوس-پس-از-تساوی-اینتر
صدر نشینی یوونتوس پس از تساوی اینتر
ولی با توجه به نمایش نیمه اول...