بررسی وضعیت میلان و یووه پیش از فینال
بررسی-وضعیت-میلان-و-یووه-پیش-از-فینال

یوونتوس در ایتالیا، فصلی سخت اما موفق را سپری کرد. پس از حدود نه ماه رقابت سخت و نفس گیر با ناپولی، در هفته های آخر با نتایج ضعیف ناپولی و انسجام یوونتوس، تکلیف اسکودتو به احتمال ۹۹ درصد مشخص شده و بیانکونری هفتمین قهرمانی پیاپی خود در سری آ را جشن خواهد گرفت. آن ها همچنین همانند چهار سال اخیر به فینال کوپا ایتالیا رسیده اند و می خواهند با قهرمانی در کوپا ایتالیا، برای چهارمین سال متوالی فاتح دوگانه داخلی شوند.

شاید بتوان گفت که میلان در این فینال از یوونتوس با انگیزه تر است اما از سوی دیگر بیانکونری برای رکوردشکنی، پایان خوش بوفون و ایجاد ثبات در باشگاه می خواهد قهرمان کوپا ایتالیا شود.

قهرمانی در این جام در سرنوشت الگری، سرمربی بانوی پیر نیز موثر است.

از سوی دیگر، میلان فصل پر فراز و نشیبی را سپری کرد. پس از نتایج ضعیف مونتلا و اخراج او، جنارو گتوزو هدایت روسونری را عهده دار شد و با چند هفته نتایج عالی، هواداران میلان را به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوار کرد اما افت نسبی در پایان فصل، موجب شد تا این امید از بین برود. میلان می خواهد تا پس از پانزده سال در جام حذفی ایتالیا قهرمان شود و سهمیه اروپایی را به طور مستقیم و بدون اما و اگر کسب کند. مدیریت میلان می داند که کسب یک جام می تواند چه تاثیری در دوره گذار باشگاه داشته باشد. از این رو روسونری تلاش خواهد کرد تا با کسب قهرمانی، به بازگشتی قدرتمند امیدوار شود.

مسیر دو تیم برای راهیابی به فینال

یوونتوس در نخستین مرحله، توانست در خانه، به آسانی جنوا را با نتیجه ۲-۰ شکست دادند و به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند. در مرحله یک چهارم نهایی، یوونتوس خوش شانس بود و بازهم در خانه باید بازی می کرد. آن ها توانستند در این مرحله ۲-۰ تورینو را شکست دهند و راهی نیمه نهایی شوند. با حذف ناپولی، یوونتوس در نیمه نهایی با آتالانتا روبرو شد و بیانکونری در دو بازی رفت و برگشت توانست با نتیجه ۱-۰ پیروز شده و به فینال مسابقات برسد.

میلان در یک هشتم نهایی در خانه به راحتی هلاس ورونا را با نتیجه ۳-۰ مغلوب کرد. در مرحله یک چهارم نهایی، روسونری توانست در دربی دلامادونینا با گل پاتریک کوترونه در وقت های اضافی پیروز شود و به نیمه نهایی برسد. در نیمه نهایی، میلان در دو بازی رفت و برگشت برابر لاتزیو به نتیجه تساوی ۰-۰ دست یافت و شاگردان گتوزو با پیروزی در ضربات پنالتی توانستند راهی فینال رقابت ها شوند.

غایبان دو تیم

یوونتوس: کیه لینی به دلیل محرومیت تنها غایب یوونتوس است.

میلان: آندره آ کونتی نیز به دلیل مصدومیت طولانی مدت، تنها غایب تیم میلان است

نکات آماری

یوونتوس در پنج بازی اخیر خود در کوپا ایتالیا گلی نخورده است.

میلان در نه بازی اخیر خود در کوپا ایتالیا، هفت کلین شیت داشته است.

یوونتوس در نه بازی اخیر خود در کوپا ایتالیا، هشت بار پیروز شده است.

میلان در سه بازی اخیر خود در وقت های قانونی در کوپا ایتالیا به تساوی دست یافته است و گلی نزده است.

یوونتوس در چهار بازی اخیر خود برابر میلان پیروز شده است.

یوونتوس در چهار بازی اخیر خود برابر میلان حداقل دو گل زده است.

سن-فقط-یک-عدد-است
سن فقط یک عدد است
برای سومین بار طی ۳ هفته گذشته...
شکست-یووه-مقابل-لاتزیو-در-سوپرکاپ
شکست یووه مقابل لاتزیو در سوپرکاپ
مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری...
زنان-شگفت-انگیز
زنان شگفت انگیز
می توان گفت با کسب کوپا ایتالیا...
خداحافظی-با-کوپا
خداحافظی با کوپا
۱۰ دقیقه بعد از ورود کانسلو او...