اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس

یوونتوسی کردن اینتر توسط بپه ماروتا و آنتونیو کونته. اینتر کپی برابر اصل یوونتوس !

استخدام بپه ماروتا پس از آنکه او با وجود فتح ۷ اسکودتو پیاپی کنار گذاشته شد یک حرکت شوک آور برای اینتر بود. به آن پیوستن سرمربی سابق یوونتوس آنتونیو کونته را هم اضافه کنید . نراتزوری تصمیم گرفت که اگر نمی تواند این ۲ را شکست دهد استخدامشان کند. طرفداران دو تیم منتظر بازی امشب هستند تا بتوانند تصمیمات مدیرانشان را قضاوت کنند .

در زمان مالکیت خانواده موراتی اینتر موفقیت های زیادی کسب کرد ، از جمله ۳ گانه به یاد ماندنی با مورینیو و دوران موفق با جووانی تراپاتونی تا هینیو هررا و ... آن ها همیشه تیم های قدرتمندی داشتند ولی در سال های اخیر آن ها برنامه بلند مدتی نداشتند و بیشتر وابسته به نظرات مقطعی سرمربی خود بودند . آن ۳ مربی که در بالا نام برده شدند همگی با ایجاد انگیزه و با اتکا بر سیستم دفاعی مستحکم و با شخصیت کاریزماتیک خود تیم را به موفقیت می رساندند .

آنها بیشتر روی خلاقیت بازیکنان در حمله و مسئولیت پذیری در دفاع کار می کردند و این نقطه مشترک این ۳ دوره بود .

ولخرجی هم در DNA اینتر همیشگی بوده و به محض اینکه مشکلی پیش می آمد با سرازیر کردن پول حل می شد . ماسیمو موراتی همیشه حامی اینتر بوده. گفته می شود این غول نفتی ۱.۵ میلیارد یورو از سال ۱۹۹۵ که اینتر را از ارنستو پلگرینی تحویل گرفته در اینتر هزینه کرده. در آن زمان تعداد زیادی از رکوردهای نقل و انتقالات توسط او شکسته شد. از جمله کریستین ویه ری ، زلاتان ابراهیموویچ ، رونالدو ، هرنان کرسپو و ...

او همیشه به جذب ستاره ها علاقه داشته ولی ستاره محبوب او آلوارو رکوبا بود که معمولا در خط حمله جذب می شدند و ستاره های دفاعی نظیر خاویر زانتی کمتر جذب می شدند . بدون اینکه بخواهیم در مورد نقل و انتقال اینتر صحبت کنیم ، در حال حاضر سیستم مدیریتی جدیدی در اینتر حکم فرما شده . ماروتا و کونته کار خود را به سرعت شروع کردند، آن ها می خواهند به اینتر چه درون و چه بیرون زمین هویتی بدهند که همیشه تشنه پیروزی باشد .

کلید این هویت این است که بازیکنان تازه وارد باید به سختی کار کنند و احترام نشان دهند که این ها اولین حرف های کونته در تمرینات است.

این روش یادآور ذهنیت حاکم در رختکن یوونتوس است و به پایان رساندن بازیکن سالاری که با نشان دادن درب خروج به ایکاردی کاملا نمایان شد . نیازی به هرکول پوارو نبود که مشکلات درون رختکن اینتر را کشف کند ! در زمان اسپالتی ژائو ماریو ، ایوان پریشیچ و مائورو ایکاردی عوامل بهم ریختن رختکن بودند ، این بازیکن ها به خاطر استعداد ذاتی خود مشکلاتی اخلاقی ایجاد می کردند که همگی توسط ماروتا و کونته از تیم کنار رفتند .

ماروتا به کونته کمک کرد که بازیکنانی هم طراز آن ها جذب کند ، هرچند که آن ها به بعضی از اهداف خود مثل ادین ژکو نرسیدند . در حال حاضر محوریت تمرینات بر اساس بازیکنانی سختکوش مثل دانیلو دی آمبروزیو می چرخد و اهداف باشگاه برای همه روشن شده . فوتبال اینتر بدون نقص نبوده ولی تلاش و جنگیدن در آن ها موج می زند . در برابر اسلاویا پراگ در لیگ قهرمانان آن ها نتیجه مطلوبی کسب نکردند ولی مشخص بود که تا سرحد توان جنگیدند .

پس از آن با پیروزی دربی دلامادونیا ، حتی ۱۰ نفره در برابر سمپدوریا پا پس نکشیدند ، پس نراتزوری این تفکر تا سرحد توان جنگیدن و بردن به هر قیمتی را سرلوحه خود قرار داده .

این نکته ایست که قبلا در اینتر قبلا وجود نداشته و اکنون باعث پیشرفت شگفت انگیز اینتر شده. فاز دفاعی همیشه برای کونته در اولویت بوده و همیشه به دنبال بازیکنانی بوده که با این تفکر هماهنگ باشند‌. دستیار سابق او ماسینو کاررا این هفته در مصاحبه ای به این موضوع اشاره کرد . او گفت که اینتر جنگجو ، فشرده و از همه مهمتر مثل یک تیم بازی می کنند . نراتزوری تنها ۲ گل در سری آ دریافت کرده و این نشان می دهد که این پروژه دارد شکل می گیرد .

ضمن اینکه اینتر با جذب بازیکنان ایتالیایی بیشتر که پیش از این در اینتر کمتر دیده شده بود برای خود دارد هویت ایتالیایی هم درست می کند . ماروتا و کونته کپی برابر اصل یوونتوس را در اینتر دارند درست می کنند . در حالی که بانوی پیر با تفکرات مائوریتزیو ساری در مسیر جدیدی حرکت می کنند اینتر بیشتر از یوونتوس شبیه یوونتوس شده ! ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس بالاتری کار کند ولی این موضوع برای اینتر مهم نیست. اینتر در حال حاضر تنها به دنبال ایجاد شخصیتی مستحکم برای بازیکن ها و تیم می باشد .

برای اینتر تیمی که قدرت دفاعی بالایی داشته باشد و شخصیت و جنگندگی داشته باشد در اولویت قرار دارد .

ما هم اکنون این موضوع را از اخبار رختکن اینتر می شنویم که بروزویچ و لوکاکو این کار را انجام می دهند‌. اخبار درون رختکن اینتر حتی کمتر از یوونتوس منتشر می شود. کونته ممکن است هلنیو هررا نباشد ولی زمانی که او و ماروتا تیم را ترک کنند باشگاه سر و شکل یک باشگاه برنده را به خود گرفته . تیمی که نظم و پیروزی به DNA آن تزریق شده .

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
لیگ-حماسی-ایتالیا
لیگ حماسی ایتالیا
۱۱ بازیکن اصلی اینتر در سطح کلاس...