آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟

آن ها (یووه) آمدند ، دیدند و روی رژه اینتر باریدند (رژه را خراب کردند) تا چه اندازه ۷۵۰۰۰ هوادار اینتر در سن سیرو نا امید شدند ! مسابقه ای بین قهرمانان سری آ و مدعیان تاج و تخت قهرمانی و یکبار دیگر دارندگان تاج قهرمانی که برای نزدیک به یک دهه این عنوان را به یدک می کشند بزرگی خود را به اثبات رساندند .

تمام کسانی که در ایتالیا و اروپا از قهرمانی های پیاپی یوونتوس خسته شده اند امیدوار بودند که این فصل با دیگر فصل ها متفاوت باشد ولی یوونتوس آب سردی بر روی رویای آن ها ریخت . آن ها شایسته پیروزی بودند و در این مورد جای سوالی باقی نمی ماند .

سری آ به سرعت تبدیل به خانه مربی های سابق چلسی شده !

مائوریتزیو ساری مربی یووه می باشد ، آنتونیو کنته مربی اینتر و کارلتو آنجلوتی مربی ناپولی . ساری جانشین کنته در اسمفوردبریج بود و نباید فراموش کرد که کنته شروع کننده دوران ویرانگر کنونی یوونتوس بوده . حالا کنته به ایتالیا بازگشته و خون تازه ای به اینتر تزریق کرده . ولیکن مربی برنده بازی مشخصا ساری بود که بازی را با استفاده از پائولو دیبالا در کنار کریستیانو رونالدو در پیشانی خط حمله و از فدریکو برناردسکی درست پشت سر این دو استفاده کرد .

گونزالو هیگوایین نیمکت نشین بود و برای ورود به بازی کاملا برافروخته بود.

۶ برد در ۶ بازی و چند خرید جذاب برای اینتر تا قبل از دربی ایتالیا این امید را برای اینتر به وجود آورده بود که دوباره مدعی قهرمانی باشند. ولی برای انجام این کار لازم بود که آن ها در این مسیر یووه را غرق کنند تا مانند سر الکس فرگوسنی شوند که روند قهرمانی های لیورپول را قطع کرد . فصل پیش یوونتوس نشان داد که برنامه ای برای انصراف دادن از جایگاه خود (قهرمانی) ندارد ، ۳۷ هفته صدر نشینی سری آ و ۱۱ امتیاز اختلاف با تیم دوم یعنی ناپولی .

البته الان نظر دادن در مورد اینکه آیا تیم کنته می تواند قهرمانی را پس از ۸ سال از چنگ یوونتوس درآورد زود است ، شروع اینتر در این فصل نشان داد که این فصل در سری آ برای قهرمانی رقابتی سنگین به راه خواهد افتاد. ولی نحوه بازی یووه در برابر اینتر نشان داد که آن ها کماکان همان عطش قهرمانی را که از سال ۲۰۱۲ در آن ها بوده در وجود خود دارند . در ضمن هر کسی که فکر می کند بازیکنانی مثل رونالدو ، هیگوایین ، کیلینی ، بونوچی و خدیرا به خاطر شرایط سنی تا آخر فصل نمی توانند با همین کیفیت ادامه دهند باید رئال مادرید ۱۹۶۰ را به یاد بیاورد ، آلفردو دی استفانو و فرانتس پوشکاش ۳۳ ساله با اینکه در دوره ای متفاوت نسبت به این زمان بوده اند ولی مثال خوبی برای بازیکنان با این شرایط سنی می باشند .

اینتر تا قبل از مسابقه رو در رو با یووه در هیچ یک از بازی های خود عقب نیفتاده بود ، ولی تنها پس از ۴ دقیقه دیبالا از بین پاهای اشکرینار دروازه هندانوویچ را باز کرد .

همان شروعی که ساری به آن نیاز داشت. ضمنا این اولین باری بود که اینتر در اوایل بازی گل دریافت می کرد ، البته شرایط می توانست برای اینتر بدتر هم بشود و شوت رونالدو در دقیقه ۹ در فضای زیادی که استفان دی وریج و دیگو گودین به او داده بودند به جای برخورد با تیرک وارد دروازه می شد . اینتر در دقیقه ۱۷ صاحب یک ضربه پنالتی شد ، توپ به دست دلیخت برخورد کرد و لوتارو مارتینز پنالتی را وارد دروازه کرد.

با این حال نمی شد برتری یووه بر اینتر را انکار کرد ، به خصوص زمانی که گل کریستیانو رونالدو به ثمر رسید و به خاطر آفسایدی میلیمتری رد شد . هیگوایین به عنوان جانشین برناردسکی وارد زمین شد و در حالی که ۱۰ دقیقه به انتهای بازی باقی مانده بود با استفاده از ساریبال و ۲۰ پاس منظم و سریع ؛ در نهایت روی همکاری رونالدو و پاس گل بنتانکور ، هیگوایین گل برتری را از فاصله ای نزدیک به ثمر رساند .

به نظر این نتیجه اجتناب ناپذیر می آمد ، هم به خاطر ۸ دوره قهرمانی پیاپی یوونتوس و هم اینکه بیانکونری معمولا در برابر رقبای مستقیم خود صاحب برتری می شود (۱۰ بازی از ۱۶ بازی قبل برابر نایب قهرمانان ۸ فصل گذشته که تنها در ۳ بار شکست خورده). یوونتوس با تضعیف رقبای خود در ایتالیا هم جام های بسیاری کسب کرده و هم خود را در اروپا قدرتمندتر کرده .

شاید هنوز نراتزوری برای رقابت با یوونتوس آمادگی کامل نداشته باشد ولی پس از یکی دو پنجره نقل و انتقالاتی دیگر تورینی ها باید نگران شوند .

این بازی شاید برای کنته خیلی ناامید کننده باشد که نتوانست از پس نقشه های ساری برآید ولی به کنته نکات زیادی را نشان داد که در طول برنامه های فصل باید مد نظر قرار دهد و اینکه برای پایان سلطه یوونتوس احتیاج به فشار بیشتری دارد. یوونتوس باز هم در جایگاه اول قرار گرفتند و نشان داده است زمانی که این جایگاه را بدست می آورند معمولا آن را از دست نمی دهند ، هرچند که هن اکنون اکتبر است و راه درازی درپیش . حال تنها سوالی که باقی می ماند این است که آیا تیمی می تواند (جِی) J بزرگ را در طول فصل آزار دهد ؟

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...
لیگ-حماسی-ایتالیا
لیگ حماسی ایتالیا
۱۱ بازیکن اصلی اینتر در سطح کلاس...