آنالیز تاکتیک‌های یوونتوس مقابل پارما
آنالیز-تاکتیک‌های-یوونتوس-مقابل-پارما

در این مقاله به آنالیز تاکتیک‌های ساری در بازی مقابل پارما می‌پردازیم. در این بازی هر دو تیم با ترکیب ۳-۳-۴ بازی را آغاز کردند. ترکیب یوونتوس در این بازی شزنی، دیشیلیو، کیلینی، بونوچی، ساندرو، پیانیچ، متوئیدی، خدیرا، رونالدو، هیگواین و داگلاس کاستا بود.

ترکیب یووه پارما

حرکات عرضی مختلف از طرف یوونتوس

همانطور که انتظار می‌رفت رونالدو در سیستم ساری نقش محوری دارد و خودش را نزدیک به هیگواین قرار می داد . او با حرکاتش سعی در برقراری ارتباط با هافبک‌ ها داشت . همچنین حرکات او با ساندرو سمت چپ یوونتوس را بخوبی فعال کرده بود . در سمت راست نیز خدیرا از مرکز زمین به آن سمت متمایل شده بود تا بتواند به دیشیلیو کمک کند . از طرفی داگلاس کاستا نیز نقش حمایتی برای هیگواین و رونالدو داشت . حرکات بازیکنان یووه سیستم یوونتوس را به ترکیبی بین ۲-۴-۴ و ۳-۳-۴ تبدیل کرده بود .

تلاش یوونتوس برای شکست دیوار دفاعی پارما

همانطور که انتظار می‌رفت پیانیچ در سیستم ساری در نقش جورجینیو ظاهر شد. در این موقعیت او باید اولین فاز هجومی یوونتوس را پی ریزی کند. او در بین سه هافبک یوونتوس در زمین بیشترین فاصله را با مهاجمان دارد و گاهی اوقات نیز در نقش سومین مدافع میانی یووه ظاهر می‌شود. او باید نقش گرداننده توپ در زمین را داشته باشد و همانطور که از آمار پیدا است او توانسته است این کار را به خوبی انجام دهد. او در این بازی ۹۷% پاس درست را به ثبت رساند و بالاتر از بقیه بازیکنان قرار گرفت. در این بازی یوونتوس ۶۱ درصد مالکیت توپ داشت که پیانیچ یکی از عوامل مهم آن بود.

پارما در این بازی نتوانست فاز اول هجومی یوونتوس را تحت فشار قرار دهد اما آن ها بدنبال قطع ارتباط بین هافبک‌های یوونتوس بودند . این سبک دفاعی به آن ها اجازه ‌می‌داد که هنگامی که صاحب توپ نبودند بتوانند چیدمان خود را در زمین حفظ کنند.

با پیشروی یوونتوس، فضا برای دفاع پارما کوچکتر می‌شد و این کار به بازیکنان یوونتوس اجازه می‌داد تا در مناطق کناری زمین فضا سازی کنند . در این حالت مدافعان کناری در نقش وینگر ظاهر می‌شدند و با ارسال‌های خود برای یوونتوس موقعیت سازی می‌کردند‌ . برای یوونتوس شکستن ساختار دفاعی فشرده پارما آسان نبود. آن ها مجبور به عقب نشینی و بازی‌سازی از کناره‌های زمین بودند و عدم وجود بازیکن خلاق در وسط زمین اجازه نفوذ از وسط زمین را به یوونتوسی‌ها نمی‌داد . در این بازی یوونتوس ۲۷ بار سانتر کرد که فقط ۴ سانتر به هدف خود رسید.

در نیمه دوم پارما تغییراتی در تاکتیک خود داد. آنها نیمه دوم را با پرس شدید‌تر شروع کردند و به همین علت چیدمان آنها بر خلاف نیمه اول تغییر کرد. یوونتوس نیز تحت تاثیر این سبک بازی پارما قرار گرفت ۱۸ بار بازیکنان یوونتوس توپ را در این نیمه دفع کردند‌.

رونالدو

او هدف اصلی حملات یووه در این بازی بود. او با ۴ ضربه بیشترین شوت را در بین بازیکنان داشت و همچنین یک گل زد که با سختگیری داور آفساید اعلام شد . با این وجود او در این بازی تمام کنندگی خوبی نداشت و می‌توانشت ۲ تا ۳ گل برای یوونتوس به ثمر برساند. از طرفی جاگیری خوب او فضای زیادی در اختیار بازیکنان یووه در میان مدافعان پارما قرار می‌داد.

عدم وجود یک هافبک‌ خلاق برای یوونتوس یک‌ نشانه نگران کننده است. دیبالا با وجود اینکه ممکن است یوونتوس را ترک کند اما ویژگی های لازم برای بازی‌سازی در یک سوم هجومی زمین را دارد و می‌تواند وظایف سنگین پیانیچ را در زمین کمتر کند‌ .

نتیجه‌ گیری

یوونتوس بهترین فرم خود را نشان نداد اما برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر کاملا بدشانس بودند‌. بیانکونری نتواسنت ساختار دفاعی پارما را بشکند که می‌تواند برای تیم نگران کننده باشد. اما می‌دانیم که پیاده سازی سیستم ساری زمانبر است و عدم وجود او در کنار زمین‌نیز تاثیر گذار است. یوونتوس در بازی بعدی محک جدی‌ تری می‌خورد زیرا باید در برابر ناپولی آماده بازی کند .

میرالم-پیانیست-زیر-نظر-ساری
میرالم پیانیست زیر نظر ساری
با اینکه او از نظر آماری از جورجینیو...
از-اتهام-سنگین-تا-درخشش-کنونی
از اتهام سنگین تا درخشش کنونی
تا قبل از کالچوپولی در سال ۲۰۰۶...
آیا-رقیبی-برای-یوونتوس-هست-؟
آیا رقیبی برای یوونتوس هست ؟
یوونتوس باز هم در جایگاه اول...
اینتر-کپی-برابر-اصل-یوونتوس
اینتر کپی برابر اصل یوونتوس
ممکن است که یوونتوس جدید در کلاس...